19 Aralık 2018, Çarşamba

ÖĞRENCİLERE YENİ SINAV SİSTEMİ SEMİNERİ

14 Aralık 2017, Perşembe 06:29

     


Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, lise öğrencilere yeni sınav sistemi hakkında bilgi verdi.

Aliağa Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda İşler Yayın Grubu sponsorluğunda, üniversite sınavlarına hazırlanan liseli gençlere için düzenlenen seminerde, stresi ve kaygıyı azaltmak, odaklanarak çalışmak, sınavlarda başarılı olmak için yapılması gerekenler anlatıldı.

Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek’in sunduğu seminerde, gençlerin daha bilinçli olması gerektiğini vurgulandı. Değişen sınav sistemi ve yeni nesil eğitim bilinci odaklı seminer, verilen teknik bilgilerle öğrencilerin ilgisini çekti.

“Acı Yoksa Başarı Yok”

Öğrencilere boş vakitlerini iyi değerlendirmelerini, sadece kendileriyle ve zamanla yarışmalarını tavsiye eden Eğitim Danışmanı İpek, “Eğer sizler her gün okuluna, kursuna adet yerini bulsun kodu ile giderseniz, beynin bu yanlış koda hizmet edecektir. İşte tam da bu noktada sizi maalesef çok da şanslı göremiyorum. Hele hele ciddi bir meslek arzunuz var ise bunu şimdiden unutun ve bu pembe rüyadan uyanın derim. Bu süreçte sivilceleriniz de çıkacak, saçlarınız da dökülecek, gözleriniz de uykusuzluktan kayacak. Ama olsun, bırakın. Bu süreçte bunlar olmazsa zaten sıkıntı var demektir. Çok çalışın, bunlar olsun ki hedefinize ulaşın. Acı yoksa, başarı yok” dedi. Verdiği taktikler ve bilgilerle, öğrencilere gevşeme ve rahatlama yöntemlerini anlattı. .

Seminer öğrencilerin sorularının cevaplanması ardından Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek’e İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse tarafından plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler