ÇÜRÜMEYE TERK EDİLEN SPOR SALONUNDA YANGIN ÇIKTI

16 Temmuz 2016, Cumartesi 07:01

     


Yeni Mahalle’de iki yıl önce açılışı yapılan ve bu zamana kadar kaderine terk edilen bin 345 metrekarelik milyonluk çok amaçlı spor salonunda yangın çıktı.

Elde edilen bilgiye göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve büyük hevesle açılan, yaklaşık 1 milyon 567 bin liraya mal olan, kullanılmaması nedeniyle kaderine terk edilerek harabeye dönen 24. çok amaçlı spor salonunda akşam saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çevredeki vatandaşların salondan dumanların çıktığını görmeleri üzerine itfaiyeye haber vermesiyle birlikte, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın daha da büyümeden söndürüldü. Can kaybı olmayan yangında, salon üzerinde bulunan plastik sandalyelerin zarar gördüğü öğrenildi.

“MİLLİ SERVETİMİZE YAZIK”

Çok Amaçlı Spor Salonu’na sahip çıkılmadığını ve milli servetin boşa gittiğini ifade eden çevredeki vatandaşlar , “Aliağalılar faydalanabilsin diye yapıldı. Ama kimse sahip çıkmadı. Salonda camlar kırıldı, lavabolar kırıldı, parkeler yerinden söküldü. Kırık camlardan içeriye giren kişiler salonu harabeye çevirdi. Ne Aliağalı ne de öğrenciler tesisi kullanamadan harabe haline geldi .Şimdi ise de yangın çıktı. Bu tesisler için harcanan paraya yazık. Milli servetimize yazık.” diye tepki gösterdi.

(NİMET ERGÜN)