20 Haziran 2018, Çarşamba

SUNAL, “GERİ DÖNÜŞÜM EVDEN BAŞLAR”

16 Ağustos 2016, Salı 06:13

     


Dikili İlçesi'nin eşsiz plajları ile ünlü Bademli Mahallesi'nde düzenlenen ‘Bademli Etkinlik Günleri' çevre etkinlikleri ile devam etti. Etkinliğe ÇEVKO gönüllüsü, Türk Pop Müziği Sanatçısı Zeliha Sunal da katıldı.

Bademli Muhtarlığı ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) tarafından Bademli eski Zeytinyağı Fabrikası'nda düzenlenen etkinlik, ÇEVKO gönüllüsü sevilen Türk Pop Müziği Sanatçısı Zeliha Sunal'ın katılımıyla gerçekleşti. Zeliha Sunal, geri dönüşüm konusunda katılımcıları bilgilendirirken, müzik dinletileriyle de eğlendirdi. Ayrıca Eskişehir Tepebaşı temizlik işçilerinin günlük çalışma ortamında kullandığı araç-gereçlerden oluşturduğu 'Eskişehir Tepebaşı Ritim Bandosu' tarafından da konser verildi.

SUNAL, “YEŞİL BİR DÜNYA KADINLARIN DESTEĞİYLE MÜMKÜN”

Sevilen şarkılarla izleyenlere canlı performans da sergileyen Sunal; "Daha yeşil bir dünya ancak biz kadınların desteği ile mümkündür. Çünkü geri dönüşüm evden başlıyor" dedi. Alanda, Sunal'ın çevresel atıklardan yaptığı çeşitli hediyelik eşyalar da sergilenerek satışa sunuldu. Satıştan gelecek gelirin ise Bademli Mehmet Ertuğrul Denizolgun İlkokulu'na bırakılacağı ifade edildi. Yapılan etkinlikle ilgili bilgi veren Bademli Mahallesi Muhtarı Neslihan Kutlu Maraş; "Bademli Etkinlik Günleri kapsamında, bugünü Bademli Çevre Günü ilan ettik. Atıklarımızı nasıl değerlendireceğimizi konuştuk. Değerli sanatçımız Zeliha Sunal ve Tepebaşı Ritim Bandosu aramızdaydı. Başta ÇEVKO olmak üzere katkı koyan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

EL SANATLARI SERGİLERİ AÇILDI

Etkinlikler kapsamında ayrıca eski Zeytinyağı Fabrikası içinde açılan resim atölyesinde ise ressam Özen Araser tarafından canlı performans yapıldı. Ressam Sinem Ayman ve Yılmaz Şenol tarafından kişisel resim sergileri ve Bademli kadınları el sanatları sergileri açıldı. Bademli Muhtarlığı'nın düzenlediği, Bademli Kültür Sanat ve Gelişim Derneği ile Bademli Doğayı Koruma ve Su Sporları Derneği'nin katkı koyduğu 'Bademli Etkinlik Günleri'nde 17 Ağustos'ta Kemal Anadol ile sohbet, 26 Ağustos'ta ise karikatürist Nuri Kurtcebe ile atölye çalışması, Mustafa Kemal Atatürk konulu söyleşi yapılacak.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler