18 Temmuz 2018, Çarşamba

DERS ZİLİ BUGÜN ÇALIYOR

18 Eylül 2017, Pazartesi 06:21

     


Aliağa’da 2017-2018eEğitim öğretim yılı ‘İlköğretim Haftası’ kutlamaları 18 Eylül Pazartesi günü yapılacak etkinlikler ile başlayacak. İlçede 15 bin 676 öğrenci ders başı yapacak.

Aliağa’da 2017-2018 Eğitim öğretim yılı ‘İlköğretim Haftası’ kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanında yapılacak etkinlikler saat 09.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okunacak.

Etkinlikler, Aliağa TOKİ Ortaokulu’nda yapılacak olan günün anlam ve önemine dair konuşmalar ile devam edecek. Aliağa TOKİ Ortaokulu Müdürü Bülent Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse ve Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz konuşmalarını yapacak. Konuşmaların ardından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okunacak, folklor gösterileri sahnelenecek. Etkinlikler sonrasında protokol üyeleri sınıf ziyaretlerinde bulunacak. İlköğretim Haftası boyunca Aliağa’da anaokulları, ilkokullar ve ortaokullarda etkinlikler düzenlenecek.

Uyum haftası nedeniyle bir hafta önce okula başlayan İlçedeki anaokulları ile birinci sınıflar dahil olmak üzere toplamda 15 bin 676 öğrenci ve 1054 öğretmen ders başı yapacak.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler