131019098
25 Ocak 2021, Pazartesi

KAYMAKAM KARAMAN: “ALİAĞALILAR KOVİD 19 ÖNLEMLERİNE DUYARLI”

20 Ağustos 2020, Perşembe 06:45

     


Türkiye genelinde olduğu gibi Aliağa’da da kapsamlı Kovid-19 denetimleri gerçekleştirildi. Kaymakam Ömer Karaman, ilçede yaşayanların Kovid 19 önlemlerine duyarlı olduğunu belirtti.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi Aliağa’da da kapsamlı korona virüs denetimi yapıldı. İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman koordinesinde gerçekleştirilen denetimlere Belediye Başkanı Serkan Acar ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu’nun yanı sıra İlçe Jandarma Komutanlığı, Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri katıldı. Denetimler sırasında Aliağa’da yaşayanların Kovid 19 önlemlerine duyarlı olduğunu ifade eden Kaymakam Ömer Karaman, işletme sahiplerinden korona virüsü önlemlerine karşı daha hassas ve dikkatli olmalarını istedi.

“Sağlık için, hepimiz için” sloganıyla kentteki tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması konusunda gerçekleştirilen eşzamanlı denetimlerde işletme sahiplerine Kovid 19 önlemleri ve tedbirleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından maske, bilgilendirme kitapçığı ve korona virüs riskine karşı 14 kuralın yer aldığı afiş dağıtımı da gerçekleştirildi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler