ALİAĞA SYDV KAMU PERSONELİ ALIMI YAPIYOR

20 Ekim 2016, Perşembe 06:28

     


Aliağa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) 2 bin 566 TL ile 3 bin 156 TL arasında maaş ve yılda 2 kez ikramiye ile kamu personeli alımı yapıyor. Başvuru için son tarih 28 Ekim 2016 olarak açıklandı.

Aliağa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan Aliağa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına 1 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Adaylar başvurularını 28 Ekim 2016 tarihine kadar yapabilecekler, istenilen evraklarını son teslim tarihi ise 1 Kasım 2016 olarak açıklandı.

Aliağa SYDV tarafından Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi kadrosunda istihdam edilecek kamu personeli alımına başvuru yapabilmek için; 4 yıllık Fakültelerin Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, İletişim, Sosyal Hizmetler, İktisadi ve İdari Bilimler bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Bilgisayar programlarını kullanabilmek, yeterli derecede yabancı dil (İngilizce) bilmek, B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, İzmir sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak şartları aranıyor.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 30 Yaşını doldurmamış olmak, askerliğini yapmış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, geçerli olan KPSSP3 puan türünde en az 60 puan almış olmak gibi genel şartlar bulunuyor. Aile Bakanlığı bünyesindeki SYDV’lerde çalışan Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlilerinin maaşları vakfın bulunduğu ilçe sınıflandırmasına göre 2bin 867 TL ile 3 bin 156 TL arasında değişiyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki defa ikramiye alıyorlar.

(VOLKAN GÜNDÜZ)