20 Nisan 2018, Cuma

23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

25 Nisan 2017, Salı 06:56

     


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 97. yıl dönümü, tüm yurt genelinde olduğu gibi Aliağa’da da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Sabah saat 09.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse'nin Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan törenler, Şehit Çavuş Bülent Kula İlkokulunda gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri ile devam etti. Törene Aliağa Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Gürler, Aliağa Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Önder Bulut, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileriyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

DERSE, “BAŞARMAK İÇİN SAMİMİ VE GAYRETLİ OLUN.”

Aliağa Şehit Çavuş Bülent Kula İlkokulunda devam eden kutlama töreninde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse yaptı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 97. yıldönümünü ulaşmanın gururuyla sevinçle ve coşkuyla kutladıklarını belirten Derse, şunları söyledi: "Sevgiye, dostluğa, barışa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan, aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan; sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler Bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen Millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla, rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız. Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun… Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

GÖSTERİLER BEĞENİ TOPLADI

Konuşmaların ardından, Şehit Çavuş Bülent Kula İlkokulu Folklor ekibinin sahnelediği Harmandalı halk oyunu gösterisi, Petro-Kimya ilkokulu’nun Anadolu Ateşi gösterisi, Namık Kemal İlkokulu’nun Kafkas oyunları ve Atatürk İlkokulu’nu Artvin Yöresi Halk oyunları gösteriyi izleyenlerden büyük alkış aldı. İlköğretim okulları arasından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen yarışmalarda kompozisyon ve şiir dallarında birincilik elde eden Fatih Ortaokulu’ndan İrem Kılınç, Toki İlkokulu’ndan Elif Erboz ve Fatih Ortaokulu’ndan Kardelen Akbaş eserlerini seslendirdiler.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Törende 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçede düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmalarda üçüncülük ödülü alan öğrencilere ödülleri Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir tarafından, İkincilik elde eden öğrencilerin ödülleri Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından takdim edilirken, birinci olan öğrenciler de ödüllerini Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz’dan aldı.

(NİMET ERGÜN)  
Son Eklenen Haberler