ASFALT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

27 Mayıs 2017, Cumartesi 06:37

     


Aliağa Belediyesi, Yalı Mahallesi’nde yürüttüğü yol asfaltlama çalışmalarını tamamladı. Ekipler, belirlenen program çerçevesinde diğer mahallelerdeki asfaltlama işlemlerini sürdürüyor.

Aliağa Belediyesi’nin ilçe genelinde başlattığı asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Belediye ekipleri, asfaltlama işlemlerine ilk olarak başladığı Yalı Mahallesi’nin yollarını asfaltla kapladı. İZSU, Telekom, GDZ Elektrik, İzmir Gaz ile çeşitli telekomünikasyon firmalarının yaptığı alt yapı çalışmaları nedeniyle gerek trafik gerekse yaya trafiği için tehlike oluşturan Yalı Mahallesi’nin cadde ve sokakları sıcak asfalta kavuşturuldu.

1 GÜNDE BİN 200 TON ASFALT

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yürüttüğü asfaltlama faaliyetleri ile Yalı Mahallesi’ne 1 günde bin 200 ton asfalt döküldü. Çalışmaların tamamında ise Yalı Mahallesi’ne yaklaşık 20 bin ton asfalt serildi. Mahallenin en önemli ana arterlerinden olan 19 Mayıs ve 23 Nisan Caddeleri ile bu caddelere bağlı sokaklar modern bir görünüme sahip oldu. 19 Mayıs Caddesi, 23 Nisan Caddesi, Şükran Kurdakul Caddesi, Atilla İlhan Caddesi ile bu caddelere bağlı tüm sokaklar asfaltla kaplandı. Çalışmalar çerçevesinde kullanım ömrü geçmiş bordürler de yenilendi.

ÇALIŞMALAR KÜLTÜR MAHALLESİ’NDE DEVAM EDİYOR

Belediye ekipleri, trafiğin yoğun olduğu Cumhuriyet Caddesi ve Namık Kemal Caddesi’ni de elden geçirerek yeniledi. Çalışmalarını Kültür Mahallesi’ne kaydıran ekipler, buradaki çalışmalarını da tamamladıktan sonra belirlenen program çerçevesinde asfaltlama işlemlerini diğer mahallelerde sürdürecek.

(VOLKAN GÜNDÜZ)