16 Aralık 2018, Pazar

ERDOĞAN, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ

30 Kasım 2017, Perşembe 06:44

     


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Bereket Ormanları Projesi kapsamında öğrencilerle birlikte fidan dikti. Fidan dikimi Aliağa, Menderes ve Konak ilçeleri ile eşzamanlı olarak yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Gönül Elçileri Projesi'nde 79 ilin vali eşleri ile Muğla Valisi Esengül Civelek ve Yalova Valisi Tuğba Yılmaz'la toplantısından sonra Bereket Ormanları Projesi'ni hayata geçirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile proje kapsamında İzmir Kaya Termal Otel'in bahçesinde ilk fidan dikimi yapıldı. Fidanları öğrencilerle birlikte diken Emine Erdoğan, ardından can suyunu da onlarla verdi. Fidan dikimi Aliağa, Menderes ve Konak ilçeleri ile eşzamanlı olarak yapıldı. Her üç ilçenin kaymakamlıklarına canlı bağlantı yapılırken, proje kapsamında kentin 30 ilçesinde de dikim oldu.

“Bereket Ormanları” fidan dikim töreni Aliağa’da Yalı Mahallesi Mevkii’nde gerçekleştirildi. Ağaç dikim törenine Kaymakam Dr. Bayram Yılmaz, Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rıfkı Kulaksız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Sivil Toplum Kuruluşları ile kurum ve okul müdürleri katıldı.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler