18 Temmuz 2018, Çarşamba

FETÖ'DE 3 TAHLİYE

31 Mayıs 2017, Çarşamba 07:04

     


İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturmanın ardından 270 sanık hakkında açılan davada, 3 kişi hakkında tahliye kararı verildi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu davanın görülmesine Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü'ndeki salonda devam edildi. İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı. Tanık A.Ş, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla verdiği ifadesinde, FETÖ ile ilgili başka bir soruşturmada etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafta bulunduğunu belirtti. Tutuklu sanık eski sivil memur Semih Yılmaz'ın GSM hattında tespit edilen örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kendisinin kullandığını savunan A.Ş, Yılmaz'ın suçsuz olduğunu iddia etti.

Tutuklu sanık Yılmaz, daha önce de belirttiği gibi ByLock'u kullanmadığını, bunun tanık ifadesiyle de ortaya çıktığını ifade etti. Yılmaz, tahliye talebinde bulundu. TSK'dan ihraç edilen tutuklu sanıklar eski Ulaştırma Personel ve Eğitim Komutanı Tümgeneral Mustafa İlter'in emir astsubayı Coşkun Şahin ile eski Ege Ordusu Komutanlığı Kurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Hakan Eser'in emir astsubayı Mete Sarıbaba da tahliye talebini mahkeme heyetine iletti. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Yılmaz, Şahin ve Sarıbaba'nın tahliyesini kararlaştırdı. (AA)  
Son Eklenen Haberler