24 Mart 2019, Pazar

MENEMEN'DE FESTİVAL VAR

9 Nisan 2018, Pazartesi 06:38

     


Menemen Belediyesi’nin 2009’dan bu yana aralıksız sürdürdüğü, her seferinde büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ve 2016’da İstanbul’da gerçekleştirilen Tiyatro Gazetesi Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Tiyatro Festivali” ödülüne sahip olan “İNADINA TİYATRO FESTİVALİ”, bu sene 10-15 Nisan 2018 tarihleri arasında 10’uncu kez perde diyecek.

Açılış Kortejiyle Başlayacak

Festival, 10 Nisan 2018 Salı günü saat 17.00’de Belediye önünden başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren coşkulu kortej yürüyüşüyle başlayacak. Ardından açılış gösterileriyle devam ettikten sonra saat 20.00’de Kubilay Kültür Merkezi’ndeki sergi açılışının ardından “Kubilay Aydınlık Yüzler Onur ve Emek Ödülleri” töreniyle devam edecek. 1. gün saat 20.30’da Kubilay Kültür Merkezi’ndeki açılış oyunuyla sona erecek.

Etkinlikler seyirciyle ücretsiz buluşacak

Yurdun 7 bölgesinden ve KKTC’den 23 topluluğun, tiyatro akademisyenlerinin, tiyatro insanlarının, eleştirmenlerin, tiyatro basınının, eğitmenlerin ve ustaların katılacağı Menemen Belediyesi 10. İNADINA TİYATRO FESTİVALİ bu sene “sıraONda” mottosuyla sanatseverlerle buluşacak. Şehir Tiyatroları, Belediye Tiyatroları, Kurum ve Özel Tiyatroların sahne alacağı festival oyunları Menemen Belediyesi Kültür Merkezi, Kubilay Kültür Merkezi ve Taşhan’da sanatseverlerle ücretsiz buluşacak.

Çocuk, Büyük ve Gençlik Oyunlarının, Oyunculuk Atölyelerinin, Söyleşilerin, Sokak Gösterileri’nin yer alacağı ve 6 gün sürecek 10. İNADINA TİYATRO FESTİVALİ’nde Rasim Öztekin, Bennu Yıldırımlar, Asuman Dabak, Rıza Akın, Nedim Saban, Hakan Meriçliler ve Özdemir Nutku gibi tiyatronun değerli isimleri de Menemenlilerle buluşacak. Hem atölye hem de söyleşiler sayesinde tiyatroseverlerle paylaşımda bulunacaklar.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler