OSCAR’I KAZANACAK TÜRK BU KAMPTAN ÇIKACAK

16 Temmuz 2016, Cumartesi 06:50

     


27 yıldır kamp kültürünü geliştirmek için çalışmalarını sürdüren Geleceğin Yıldızları, 27 Temmuz’da başlayacak Uludağ Film Kampı’yla gençlere sinema aşkını aşılayacak. Senaryo, kurgu, müzik, efekt gibi sinemaya dair her unsurun yer alacağı kamptan, belki de ilerideki yıllarda Oscar’ı kazanacak olan yönetmenin çektiği kısa film, düzenlenecek olan galada gösterilecek

Her yıl düzenlediği gençlik kamplarıyla 27 yıldır hizmet veren Geleceğin Yıldızları, bu kez gençlerin içindeki sinema aşkını ortaya çıkaracak. Uludağ’da düzenlenecek olan Film Kampı’na 13- 16 yaş grubu gençler katılacak. 27 Temmuz’da başlayacak ve iki hafta sürecek olan kampta hayalleri beyazperdeye yansıtacak olanlara son teknolojiye ait kameralar ve bilgisayarlar verilecek. Her grup 5 kişiden oluşacak, sinema konusunda deneyimli koçlar gençleri eğiterek amatör ruhla bilgiyi bir araya getirecek. Program sırasında Geleceğin Yıldızları’nın düzenlediği her kampta yaşandığı gibi gençler ekip ruhunu öğrenecek. Yaratıcı düşünme ve yazma eğitimleri alacak.

KIRMIZI HALI GENÇLERİ BEKLİYOR

Bir filmi kameraya almadan önce yapılması gereken en önemli iş gözlem. Gözlemlenen şeyin doğru şekilde kaleme dökülmesi de bu kampta öğrenilecek en önemli adımlardan birisi. Adeta profesyonel bir set ortamındaki gibi dekor, ulaşım, köstüm gibi detaylar da çekim sırasında kullanılacak. Ve tabii ki her filmin olduğu gibi burada çekilen filmlerin de bir afişi olacak!

SİNEMANIN BÜYÜSÜ KAMPI SARACAK

Film kampının gençlerin içindeki sinema tutkusunu bir adım ileri taşıyacağını söyleyen Geleceğin Yıldızları Genel Müdürü Osman Gözet, şöyle dedi: “Belki de geleceğin sinema yıldızları ilk adımını bu kampta atacak, Türkiye’nin kazanacağı ödüllerin sahipleri de bu kamptan çıkmış olacak. Kampın sonunda düzenlenecek galada çekilen filmler tüm kamp tarafından izlenecek. Hem doğayla iç içe unutulmaz iki hafta yaşanacak hem de sanata dair ilk tohumlar gençlerin kalbine ekilecek.” (EMEL OTURAK)