24 Ocak 2019, Perşembe

BERGAMA ÇOCUK KİTAPLARI İLE ŞENLENECEK

22 Ocak 2018, Pazartesi 06:13

     


Bergama Belediyesi yarıyıl tatilinde çocukları kitap okumaya teşvik etmek için düzenlediği 2’inci Çocuk Kitapları Şenliği zengin içeriği ile başlıyor.

Bergama Belediyesi Çocuk Kulübü etkinlikleri çerçevesinde yapılacak olan etkinliğin ikincisi, geçen yıl İzmir’de yaşama veda eden yazar Muzaffer İzgü’nün anısına gerçekleştirilecek. 24 – 28 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan şenlikte yirmi farklı eğlenceli etkinlik düzenlenecek. Etkinliklerin beşi Muzaffer İzgü ve kitapları üzerine olacak. Açılışta yapılacak olan “Muzaffer İzgü ile Gülümsemek” söyleşisine Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü, İzgü’nün yazar dostları Hüseyin Yurttaş, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul ve Aydın İleri katılarak İzgü’den gülümseten, güldüren anıları anlatacaklar.

Şenlikte ayrıca Ocak ayının ilk günlerinde Bergama Belediyesi tarafından çocuklara armağan edilen Muzaffer İzgü kitaplarını okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile “Yaratıcı Okuma” ve “Yaratıcı Yazma” atölyeleri gerçekleşecek. Atölyeleri İzgü’nün yazar dostları Mavisel Yener ve Yunus Bekir Yurdakul gerçekleştirecek. Söyleşiler, şiir dinletileri, masal anlatıları, yaratıcı yazma, yaratıcı okuma, arkeoloji, drama ve sanat atölyeleriyle dolu dolu geçecek çocuk kitapları şenliğinde çocukların tatilin tadına varması sağlanacak.

Bergama Kültür Merkezi (BerKM) fuayesinde açılacak kitap fuarında Türkiye’nin seçkin elli yayınevinin nitelikli çocuk kitapları çocuklarla buluşacak. Söyleşi ve atölyelere katılan çocuklar yazarlarından imzalı kitap armağanlarıyla kitap dolu bir tatilin tadını çıkaracak. Çocuk şenliğinde Ahmet Şahin İzgü (Ressam), Aydın İleri (Kütüphaneci-Yazar), Aysun Altındağ (Ressam-Yazar), Azime Akbaş Yazıcı (Ressam), Bülent Türkmen (Arkeolog), Ceren Kayar (Tiyatro Oyuncusu), Halim Yazıcı (Şair), Hüseyin Yurttaş (Yazar), Mavisel Yener (Yazar), Nihal Ünver (Editör) ve Yunus Bekir Yurdakul (Yazar) konuk olacak.

Tüm çocukları düzenlenen kitap şenliğine davet eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Çocuklarımızın yarıyıl tatilini dolu dolu, kitap okuyarak, eğlenceli ve keyifli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla bu şenliği düzenliyoruz. Kitap okuma alışkanlığını onların dilinden, hazırladığımız küçük sürprizlerle, atölye ve söyleşilerle anlatacağız. Tüm çocuklarımızı şenliğe bekliyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler