131019098
20 Ekim 2020, Salı

‘BAŞARIMI KARILARIMA BORÇLUYUM’ SAHNELENDİ

24 Aralık 2019, Salı 06:31

     


Petrol-iş Sendikası Aliağa Şubesi "Ayaktakımı Tiyatro Grubu" bu kez seyircisinin karşısına "Başarımı Karılarıma Borçluyum" adlı oyunla çıktı.

Usta yazar Aziz Nesin’in yazdığı, Cihangir Turantaş'ın yönettiği ve Ayaktakımı Tiyatro Grubu’nun Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelediği, Başarımı Karılarıma Borçluyum " adlı oyun büyük ilgi gördü. Petrol-iş Sendikası Aliağa Şubesi “Ayaktakımı Tiyatro Grubu” bu kez seyircisinin karşısına ” Başarımı Karılarıma Borçluyum ” adlı oyunla çıktı. Usta yazar Aziz Nesin’in yazdığı, Cihangir Turantaş’ın yönettiği ve Ayaktakımı Tiyatro Grubu’nun Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelediği, Başarımı Karılarıma Borçluyum ” adlı oyun büyük ilgi gördü.

“Arkadaşlarımızı performanslarından dolayı tebrik ediyorum”

Ayaktakımı Tiyatro Grubu oyuncularından olan ve geçtiğimiz ekim ayında yaşamını yitiren Neşe Avcı’ya ithafen sahnelenen oyun oldukça ilgi gördü. Yaklaşık iki saat sahnelenen oyunda “Birçok kez evlenen ve her evliliği kötü ve komik bir şekilde sonuçlanan Ziya’nın hayatı esprili bir dille seyirciye anlatılıyor. Çalgılı şarkılı oyunun sonunda Ziya’nın yaptığı evliliklerin onu nasıl bir adam yaptığını ve hayata bakış açısını nasıl değiştirdiğini gözler önüne seriyor.” Gecenin sonunda Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay sahneye çıkarak Yönetmen Cihangir Turantaş’a başarısından dolayı teşekkür etti ve gecenin anısına plaket verdi. Şube Başkanı Ahmet Oktay, Ayaktakımı oyuncuları için şunları dile getirdi; “Arkadaşlarımızı bu başarılı performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Ayaktakımı 12 yıldır birçok oyunla karşımıza çıktı ve sahnelediği her oyunda güncel mesajlar vererek, duruşlarını hiç değiştirmedi. 7 yaşından 50 yaşına kadar emeği geçen tüm oyunculara canı gönülden bir kez daha kutluyorum. Son olarak Ayak takımı tiyatro gurubumuzun oyuncularından olan ve geçtiğimiz Ekim ayında yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek aramızdan ayrılan Neşe Avcı’ya ithafen oynanan bu oyunla kendisini bir kez daha saygıyla yâd ediyoruz.” dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler