22 Ekim 2019, Salı

KAYBEDİLEN İLÇELERDEN RAPOR İSTEDİ

13 Nisan 2019, Cumartesi 06:34

     


CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe başkanlarının davetli olduğu bir toplantı düzenledi. Toplantıda ilçe başkanlarından partisinin en düşük oy aldığı mahalle ve sandıklardan başlayarak seçmeni ziyaret etmelerini istedi. Yücel ayrıca kaybedilen ilçelerde seçim sonuçlarına dair ilçe başkanlarından rapor da istedi.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, yerel seçimlerin ardından ilçe başkanları ile ilk kez bir araya geldi. CHP İzmir İl Başkanlığı'nda basına kapalı olarak düzenlenen toplantının ardından açıklama yapan Deniz Yücel, ilçe başkanlarından, kendi ilçelerine yönelik seçim sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı rapor istedi. CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit cenazesi olduğu için il başkanlığındaki toplantıya katılamadı.

En düşük oy aldıkları mahalleye gidecekler

Gelecek günlerde de belediye başkanları buluşacaklarını ifade eden Yücel, şöyle dedi; "İlçe başkanlarımıza, en düşük oy aldığımız mahalle ve sandıklardan başlayarak seçmenimize gerekli ziyaretleri yapmalarını söyledim. İzmir’de bize bu başarıyı getiren seçmenimize de teşekkür ziyaretleri yapılmasını istedi. İlçe danışma kurulu toplantılarına başlıyoruz. Daha sonra il danışma kurulunu toplayacağız. İlçe başkanlarımızdan raporlar geldikten sonra biz de il başkanlığı olarak genel bir raporu genel merkeze sunacağız."

“Bergama’da seçimler her zaman zor geçer”

CHP’nin kaybettiği Bergama’daki seçimlere yönelik de değerlendirmelerde bulunan Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü; "Kaybedilen ilçelerde seçim sonuçlarının neden bu şekilde cereyan ettiğini inceleyeceğiz. Bergama’da seçimler her zaman zor geçer. 2014’te de 2009’da da böyleydi. Açıkçası Bergama’yı kaybetmiş olmak sevincimizi biraz buruk yaşamamıza neden oluyor. Elimizdeki veriler bu şekilde değildi. Seçimlere az bir zaman kala yapılan çalışmaların verimli olmaması, kararsız seçmenin kazanılamaması neden olabilir. Kaybedilen ilçelerde adaylardan da gerekli raporları alacağız, çözüm yolları bulacağız."

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler