25 Mayıs 2019, Cumartesi

AK PARTİ'DEN DİJİTAL TEMAYÜL

15 Kasım 2018, Perşembe 06:34

     


AK Parti İzmir İl Başkanlığı, 18 Kasım Pazar günü temayül (eğilim) yoklaması yapacak. Bu defa diğer temayül yoklamalarının aksine sandık kurulmayacak. Partililer, istedikleri adayların isimlerini dijital ortamda seçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, temayül yoklamasında yazılan her ismi doğrudan görebilecek.

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için adaylarını belirleme çalışmalarının sürdüğü AK Parti İl Başkanlığı’nda hafta sonu temayül yoklaması yapılacak. Parti, bu seçimlerde sandık kurmayacak. İlk kez dijital ortamda seçim yapılacak. Pazar günü, Halkapınar Spor Salonu'nda saat 10.00'da başlayacak olan seçimlerde, partililere dijital bir kart verilecek. Kartını alan partili, imzasını atacak ve daha sonra salondaki bilgisayarda kartını okutacak. Ardından ekran açılacak. Burada, partililer görmek istedikleri adayların isimlerini yazacak. En az 1 en fazla 3 isim yazabilecek. Yazılan isimler doğrudan sistem üzerinden AK Parti Genel Merkezi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne düşecek. Temayül yoklaması saat 16.00'da sona erecek.

Partide, eski kayıtlı olan il başkanları, il yönetim kurulu asil, kadın kolları il yönetim kurulu asil, gençlik kolları il yönetim kurulu asil, ilçe teşkilatlarının ana kademe kadın ve gençlik kolları asil yönetimleri, 22,23,24. dönem milletvekilleri, partinin genel merkez kurucuları ve meclis üyeleri oy kullanacak. İl yönetiminde bulunanlar, hem ikamet ettikleri ilçe belediye başkan adayları için hem de Büyükşehir Belediye Başkan adayları için oy kullanacaklar.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler