20 Haziran 2018, Çarşamba

ALİAĞA MAÇI DAYAK NEDENİYLE ERTELENDİ

3 Kasım 2016, Perşembe 06:04

     


Bölgesel Amatör Lig'deki Çine Madranspor-Pamukkalespor maçında çıkan kavga sonucu Pamukkalespor takımdan beş futbolcu darp nedeniyle hastanelik oldu. Pamukkalespor'un Aliağa FK ile oynayacağı karşılaşma ertelendi.

Bölgesel Amatör Lig 9. Grup'ta bu hafta oynanacak olan Pamukkalespor-Aliağa FK maçı ertelendi. Ertelenme nedeni ise, önceki hafta Pamukkalespor'un Çine Madran deplasmanında yediği dayak sonrası bir futbolcusunun kaburgalarında kırık olması ve bir diğerinin de ciğerlerine aldığı darbe sonrası hayati tehlikesinin devam etmesi. Türkiye Amatör spor Kulüpleri Konfederasyonu ve Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Feyyaz Ceşen karşılaşmanın, 'Pamukkalespor'un yaşamış olduğu üzücü ve onur kırıcı hakaret ve darpların sonucu olarak' ileri bir tarihe ertelendiğini söyledi. 0-0 sona eren Çine Madranspor-Pamukkalespor maçında ev sahibi ekip üçü maç içinde, üçü de maç sonrası olaylarda olmak üzere 6 kırmızı kart görmüştü.

BEŞ FUTBOLCU HASTANELİK OLDU

Karşılaşma sonrasında iki takımın oyuncuları arasına çıkan kavgada Pamukkalesporlu futbolculardan beşi darp nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Güvenlik nedeniyle uzun süre sahadan çıkamayan Pamukkalesporlu teknik heyet ve futbolcular daha sonra ifadeleri alınmak üzere polis karakoluna götürülürken, burada yaklaşık 4 saat ifade vererek olaylara karıştığı tespit edilen futbolcu ve taraftarlardan şikayetçi olmuşlardı.

“ELLERİNİ VİCDANLARINA KOYSUNLAR”

Çine Madranspor Teknik Direktörü Sunay Güneş ise Pamukkalesporlu bir futbolcunun taraftarlar ile sürtüştüğünü ve son olarak taraftarlara yaptığı kol hareketinin ardından saha içerisinde kavga çıkmasına neden olduğunu ifade ederek, “Ben o futbolcuya 'git içeri gir, sürtüşme' dedim ama beni dinlemedi. Yaptığı kol hareketi herkesi çıldırttı. Onların doktoru yoktu, masörleri yoktu. Onları biz tedavi ettik. Sularını biz karşıladık. Onlar ne yapmışlar, gitmişler bizden şikayetçi olmuşlar. Ellerini vicdanlarına koysunlar” dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler