26 Nisan 2018, Perşembe

DÜNYA ORYANTİRİNG GÜNÜ KUTLANDI

25 Mayıs 2017, Perşembe 06:44

     


‘24 Mayıs Dünya Oryantiring Günü’ dolayısıyla TED Aliağa Koleji ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür, Sanat, Spor Proje Ekibi işbirliğiyle bir etkinlik düzenlendi.

Toplamda 8 okuldan 350 öğrencinin katılımıyla Çamlık Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen etkinlikle ilgili bilgi veren eğitmen Özgür Güvercin “daha önceden 14 Mayıs’ta öğretmenlerle birlikte oryantiring turnuvası düzenledik. Orada verdiğimiz eğitimle önce öğretmenlerimiz bu sporu tanıdı, daha sonra da öğrencilerine tanıttılar. Bizim amacımız bu sporun tüm Türkiye’de yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu etkinliğimiz bilenlerin yarışıp derece alması için değil, bilmeyenler öğrensin diye gerçekleştiriliyor. Geçen yıl okulumuz adına başlattığımız çalışmayı bu sene Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’nün de desteğiyle biraz daha güçlendirdik. Geçen sene 150 civarında katılım varken bu sene 350’yi bulduk. Bu sevindirici bir şey. Dünyada da Türkiye geçtiğimiz sene katılım açısından birinci olmuştu. Bu işin çıktığı İskandinav ülkeleri bile üçüncü, beşinci sıralarda yer alabildi. Bu yıl da bunu hedefliyoruz.” dedi.

İki antrenör, bir hakem ve İzmir Yakamoz Kulübü’nden iki adet sporcudan oluşan beş kişilik ekibin denetiminde gerçekleştirilen Oryantiring turnuvası öncesinde çocuklar, aileleri ve öğretmenleri gönüllerince piknik yapıp çeşitli oyunlarla eğlenceli zaman geçirdiler. Çocukları yarıştırmaktan çok oryantiringi tanıtmayı amaçlayan etkinlik sonunda katılan tüm çocuklara TED Aliağa Koleji tarafından hazırlanan madalyalar ve Ankara Oryantiring Federasyonu tarafından gönderilen katılım belgeleri takdim edildi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler