19 Haziran 2018, Salı

KUZEY EGE’NİN “TARIM VE HAYVANCILIK FUAR MERKEZİ” MENEMEN

18 Nisan 2017, Salı 06:21

     


Menemen Belediyesi’nin 12-15 Nisan tarihleri arasında ilkini düzenlediği Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı, Ege’nin Kuzeyi’ndeki Tarım ve Hayvancılık Fuar Merkezi olarak anılmaya başlandı. 4 günde yaklaşık 30 bin ziyaretçiyi ağırlayan Gölpark Menemen’in yeni bir misyon üstlendiğini söyleyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti yapma hedefine hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Menemen Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı, 12-15 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Sektör temsilcilerinin Kuzey Ege’nin Tarım ve Hayvancılık Fuar Merkezi olarak değerlendirdiği Gölpark Menemen içerisindeki 5600 m2’lik fuar alanında, 163 firma açtıkları stantlarda üreticileri ağırladı. 4 günde 30 bin kadar ziyaretçinin katıldığı Expomen Agro; yeni teknolojilerin, yeni ürünlerin, yeni bilgilerin, yeni ilişkilerin adresi oldu.

Fuar Organizatörü Elit Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, katılımcı firmaların Menemen’de henüz ilk yılında başarılı bir organizasyona ortak olmaktan büyük mutluk duyduklarını ve 2018 yılında Mart ayında Gölpark Menemen’de ikincisini düzenleyecekleri bu organizasyona şimdiden başvuruda bulunanların olduğunu açıkladı. 220 bin dönüm verimli tarım alanına sahip Menemen’de iyi tarım yapıldığını söyleyen Menemen Ziraat Odası Başkanı Metin Karagöl ise, üreticiye sağladığı desteklerden dolayı Belediye Başkanı Tahir Şahin’e teşekkür etti.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler