12 Aralık 2018, Çarşamba

ŞAHİN’E BÜYÜK ONUR

4 Kasım 2017, Cumartesi 06:37

     


İzmir’in kıdemli Belediye Başkanlarından Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, isminin yenilenen Menemen Şehir Stadyumuna verilmesi onurunu yaşadı. Menemen Belediye Meclisi’nde alınan kararla, Menemen Şehir Stadyumu’nun yeni ismi “Menemen Tahir Şahin Stadyumu” oldu.

Menemen Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na, CHP’li Menemen Belediye Meclis Üyesi ve Menemen Belediyespor Kulübü Yöneticisi Mustafa Sevinç’in verdiği önerge damgasını vurdu. 1942 yılında kurulan Menemen Belediyespor’a kuruluşunun 75. yılında Süper Lig standartlarında bir stadyum kazandıran Menemen Belediye Başkanı ve Menemen Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Tahir Şahin’in isminin yenilenen stadyuma verilmesini öneren Mustafa Sevinç, yenilenen stadyumun isminin “Menemen Tahir Şahin Stadyumu” olması yönünde Kulüp yönetiminin kararı olduğunu da söyledi.

1999 yılında kapanma noktasına gelen Menemen Belediyespor Kulübü’nün bugün özellikle futbol alanında önemli başarılara imza attığını söyleyen CHP Grup Sözcüsü Mustafa Sevinç; “Kente yaptığınız hizmet kadar, şehrin Spor Kulübü’ne de önemli katkılarınız oldu. Menemen Belediyespor Kulübü olarak sizin verdiğiniz desteklerle futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, satranç, judo, güreş ve yüzme branşlarında 500 civarında lisanslı sporcumuz var. Yaz aylarında ise yaklaşık 2500 çocuğumuz spor okullarımızdan faydalanıyor. Yaklaşık 100 kişi de Kulübümüz bünyesinde istihdam ediliyor. Bu çok ciddi bir destekle oluyor. Menemen Belediye Başkanımız zaten Kulübümüzün Onursal Başkanı. Kulüp Yönetimi olarak Belediye Başkanlığı’na temenni kararımızı ilettik. Biz de CHP Grubu olarak, yaşarken takdir edilmeyi uygun gördük. Yapmış olduğunuz hizmetlere karşılık, bu Meclisin sizin bu görevlerinizi taçlandırmasını düşünerek bu ismin verilmesini hep birlikte uygun gördük ve Meclisimizin onayına sunduk. Meclisten tüm grupların desteğiyle çıkmasını temenni ederiz” diye konuştu.

Oy çokluğuyla kabul edildi…

Menemen Belediyespor Kulübü Başkanı Aydın Şahin, Kulüp Yöneticileri Mustafa Sevinç, Fatih Yanar, Nadir Şenel, Ufuk Anık, Mustafa Uzunallı, Uysal Eren, Kazım Tekçe, Mesut Sencer, Ender Günbay, Ünal Tanrıverdi, Ercan Dadacan ve Zafer Körpe’nin imzasını taşıyan temenni kararı Belediye Meclisi’nde görüşülerek, oy çokluğuyla kabul edildi. CHP ve MHP’li Meclis Üyeleri’nin yanı sıra 3 AKP’li Meclis Üyesi’nin de desteğiyle Menemen Şehir Stadyumu’nun yeni ismi “Menemen Tahir Şahin Stadyumu” oldu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler