22 Temmuz 2018, Pazar

GDZ ELEKTRİK YATIRIM ÇITASINI YÜKSELTTİ

11 Ağustos 2017, Cuma 06:13

     


GDZ Elektrik Dağıtım Şirketi Genel Müdürü Metin Demirdağ, 2017 yılının ilk yarısında gerçekleştirdikleri yatırımlar hakkında bilgi verdi.

GDZ Elektrik Dağıtım Şirketi’nin 2017 yılının ilk yarısındaki yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Genel Müdür Metin Demirdağ, 2017 yılının ilk yarısında 77 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını belirtti. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da İzmir ve Manisa’nın gelişimini yaptıkları yatırımlarla desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Demirdağ, “GDZ Elektrik Dağıtım olarak İzmir ve Manisa’da faaliyet göstermekteyiz. İzmir ve Manisa kuşkusuz ki Türkiye’nin sanayi ve turizm açısından en büyük 2 şehridir. Şirketimiz bu 2 şehre karşı sorumluluğunun farkında. “dedi.

‘SEKTÖRÜN ÖNCÜLERİNDEN OLMAYI HEDEFLİYORUZ’

2016 yılı yatırımlarının 288,5 milyon TL olarak tamamlandığını 2017 yılında ise yapılması öngörülen toplam yatırımı 327 milyon TL olarak planladıklarını belirten Demirdağ, “Faaliyet gösterdiğimiz sektör dinamik bir yapıya sahip. Yaptığımız yatırımlarla sektörün öncülerinden olmayı hedefliyoruz. Bu nedenle her yıl yatırım harcamalarımızı artırıyoruz.” dedi. 2017 yılının ilk yarısında yapılanlara değinen Demirdağ, “2017 yılında İzmir ve Manisa’da 103 trafo yapılırken, 354 kilometrelik havai hat, 138 kilometrelik yeraltı hattı döşendi. İzmir ve Manisa ‘da sadece şebeke için yapılan yatırım tutarı 41,3 milyon TL’dir. İzmir ve Manisa’da toplam 187.573 adet sayaç için 4,6 milyonluk yatırım yapılmıştır. Ayrıca Çevre ve güvelik yatırımları için yapılan yatırım tutarımız 17,3 milyon TL’dir.” ifadelerini kullandı.

‘TEKNOLOJİK YATIRIM TUTARI 11,7 MİLYON TL’

Sağlıklı bir altyapı ve sisteme sahip olabilmek için teknolojik gelişime ayak uydurulmasının gerektiğini ve yatırımları planlarken dağıtım süreçlerini teknolojik gelişmeler ile desteklediklerini belirten Demirdağ, “Sürekli gelişim ve uzun ömürlü yatırımlar için teknolojik destek kaçınılmazdır. Bu nedenle şirketimiz 2017 yılında da Ar-Ge projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. İş Güvenliği standartlarını yükseltmeyi hedefleyerek uygulayama geçireceğimiz Akıllı Bileklik Projesi ile çalışanlarımızın can güvenliğini güvence altına almayı hedefliyoruz. Üzerinde çalıştığımız bir diğer projemiz olan teknik ve teknik olmayan kayıpların ayrıştırılması ve hesaplanması esaslı çalışma ise sadece bölgemiz değil ülkemiz ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak potansiyelde bir projedir. Uygulamaya geçireceğimiz tüm projeler; sektöre öncülük yapacak ve hayata ilk kez geçirilecek projelerdir.” dedi. Demirdağ, 2017 yılının ilk yarıyılında yapılan toplam teknolojik yatırım tutarını 11,7 milyon TL olarak açıkladı.

‘MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE ÖNEMLİ GELİŞMELER KAYDETTİK’

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaların sonucunu gösterdiğine değinen Demirdağ, “Mayıs ayında yapılan X. Sektör Toplantısında Sayın Bakanımız Berat Albayrak tarafından da açıklandığı üzere bu sene ikinci kez gerçekleştirilen tüketici memnuniyet anketi sonuçlarında sektör bazında şirketimiz adına önemli iyileşmeler elde edilmiştir. Şirketimizin müşteri memnuniyeti adına önemli bir yol kat ettiğini söylemek bizim için gurur vericidir. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı paydaşlarımızla yaptığımız ortak çalışmalarla da destekliyoruz. Yatırımlar; şirketlerin sunduğu hizmetin kalitesini artırır. Yatırımlarımızı planlarken maksimum fayda ve müşteri memnuniyeti etkenlerini göz önünde bulunduruyoruz. Şirketimizin vermiş olduğu hizmetle hayatın her alanına dokunuyoruz. Tüketicilerimize karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Kalitenin sınırı yoktur. Hep daha iyiyi hak eden tüketicilerimize layık olmak adına çalışmalarımızı devam ettireceğiz.” diye konuştu.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler