22 Ekim 2019, Salı

TÜPRAŞ İŞÇİSİ EYLEMDE

16 Nisan 2019, Salı 06:39

     


Petrol İş Aliağa Şubesi’nde örgütlü Tüpraş Aliağa Rafinerisi işçileri Toplu İş Sözleşme (TİS) sürecinde yapılan sekizinci oturum sonrasında eylemlerine tam gün devam ediyor.

Petrol İş Aliağa Şubesi’nde örgütlü Tüpraş Aliağa Rafinerisi işçileri giriş kapısında sabah vardiyasında başladıkları eylemelerine devam ediyor. TİS sürecinde işverenle sendikanın şartlarda anlaşamaması üzerine devam eden eylemde konuşan Petrol İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay, “Toplu iş sözleşme sürecimizde devam eden anlaşmazlıklar sebebiyle Tüpraş işyerimiz de eylemlerimize tam gün olarak devam ediyoruz. 12 Nisan 2019 Perşembe günü 8.oturumunu gerçekleştirdiğimiz toplu iş sözleşme görüşmemizde hiçbir maddemizin geçmemesi ve işverenin bizlere dayattığı vardiya sistemi, sözleşme süresi ve sundukları ücret teklifi sebebiyle bugün 4 Şubemizle (Batman, Kırıkkale, Kocaeli, Aliağa) eş zamanlı başlattığımız eylemlerimiz tam gün olarak sürüyor.” ifadelerini kullandı.

07.00 vardiyasının ardından Tüpraş ana giriş kapısında davullu zurnalı eyleme devam eden Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi’nde örgütlü Tüpraş işçileri, 16.00 vardiyasında da bir açıklamada bulundu. Oktay, fazla mesaiye çağrılan işçilerin hiçbir şekilde fazla mesaiye kalmayacağını belirtti. Eyleme Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay ve yönetimi, Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu Bileşenleri ve örgütlü işçiler katılım gösterdi. İşçiler slogan atıp, düdük çalarak Tüpraş’ın ana kapısından içeriye girdi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler