131019098
28 Ocak 2021, Perşembe

LOKAL ALİAĞALI KADINLARA EMANET

24 Ağustos 2019, Cumartesi 06:08

     


Aliağalı kadınların buluşma noktası Aliağa Kadınlar Lokali, S.S. Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi çatısı altında faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Daha önce Aliağa Belediye şirketi bünyesinde yer alan Aliağa Kadınlar Lokali, Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Aliağa Belediyesi iş birliğinde kurulan S.S. Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından hizmet vermeye başladı. Aliağa Kadınlar Lokali’ni belediye şirketinden devraldıklarını belirten Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan yenilikleri, çocuk oyun alanı, modern ve konforlu tasarımının yanı sıra güler yüzlü kadınların işletmesiyle Aliağalı kadınlara hizmet vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Kadınlara istihdam sağlanacak

Kooperatif ortağı olan kadınların lokal sayesinde istihdam edileceğini de ifade eden Argunhan, “Aliağa Belediyesi ile yaptığımız iş birliği sayesinde kurduğumuz kooperatif bir çok alanda Aliağalı kadınlara iş imkanı sunacak. Yakında başlayacağımız tarım üretimin yanı sıra devraldığımız Aliağa Kadın Lokali de Aliağalı kadınları hem bir araya getirecek hem kadınların istihdamına katkı sunacak. Tüm kadınlarımızın kadın dayanışması ve birlikteliği ile hareket edeceğine, bizlere destek olacaklarına yürekten inanıyorum. Bütün kadınlarımızı lokalimize bekliyoruz” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler