19 Eylül 2018, Çarşamba

THK KURBAN DERİSİ BAĞIŞLARINI BEKLİYOR

25 Ağustos 2017, Cuma 06:53

     


Türk Hava Kurumu (THK) Aliağa Şubesi, her kurban bayramında olduğu gibi bu bayramda da gönüllülük esasına göre kurban derisi toplayacak.

Türk Hava Kurumu, 1-4 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı’nda kurban derisi toplayacak. Bu kapsamda Türk Hava Kurumu Aliağa Şubesi de, vatandaşlardan destek istedi. Kurban derisi bağışında vatandaşlardan katkı beklediklerini ifade eden Türk Hava Kurumu Aliağa Şube Başkanı Sedat Okşar, “Bayrama sayılı günler kala tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Her yıl olduğu gibi Aliağa Belediyesi’nin desteği ile kurban derilerini toplayacağız. Kurumumuz adına şimdiden Aliağa Belediyesine teşekkür ediyorum. Kurban derisi toplama faaliyetleri esnasında Aliağa Belediyesi’nin sağladığı araç ve personel desteğinin bizlere çok büyük katkısı oluyor. Ayrıca bu yıl havanın sıcak olmasından dolayı derilerin muhakkak iyi tuzlanması gerekmektedir. Sıcak hava nedeniyle kesimden sonra tuzlanmayan deriler 1-2 saat içinde zayi olabilir” dedi.

“MAKBUZSUZ DERİ TESLİM ETMESİNLER”

Vatandaşların kurban derilerini Aliağa THK görevlilerine makbuz karşılığında gönül rahatlığı ile teslim edebileceklerini belirten Okşar,” Vatandaşlarımız kurban derilerini teslim ettikten sonra görevli kişiden muhakkak makbuzlarını alsınlar. Makbuzsuz deri teslim etmesinler. Kurban kesim yerlerinde Türk Hava Kurumu’na bağlı çalışanlarımız görev yapacaklar. Kurban derilerini Aliağa Belediyesi’nin araç ve çalışanları vasıtası ile toplayacağız. Aliağa Zabıta Müdürlüğüne de kurban derileri teslim edebilirler. Yeni Şakran ve Helvacı’da da deri toplama faaliyetini yürüteceğiz. Köylerimizde ise muhtarlarımız makbuz karşılığında deri toplamaya devam edecek. Bayram süresince vatandaşlarımız kurban derilerini muhtarlarımıza da teslim edebilirler. Kurban derisini Türk Hava Kurumuna teslim etmek isteyen vatandaşlarımız bizlere 616 33 66 numaralı telefondan ya da Kazım DİRİK Mah.283 Sk. No:10/1 (Akbank arka sokağı) adresindeki hizmet büromuzdan da ulaşabilirler” dedi.

“BAĞIŞLARLA ORMAN YANGINLARINI SÖNDÜRÜYORUZ”

Türk Hava Kurumu’nun kurban derisi ve fitre-zekattan elde ettiği gelirlerin önemine de değinen Okşar, “Türk Hava Kurumu olarak elde ettiğimiz gelirler ile yangın söndürme uçaklarımızı aldık. Orman yangınlarını bu uçaklarımızla söndürüyoruz. Yine bu sayede hasta ve yaralıların taşınmasında kullanılan ambulans helikopterlerimizi halkımızın hizmetine sunduk. Gençlerimize ücretsiz havacılık kursları veriyoruz. Aliağa’da da yıl içerisinde okullarda 10 yaş üzeri bütün öğrencilere ücretsiz model uçak kursları verilmektedir. Gençlerimizi paraşüt, yamaç paraşütü, model uçak, yelken kanat, planör gibi kurslara yönlendiriyoruz. Öğrencilerimizi Eskişehir, Antalya ve Erzincan’daki eğitim merkezlerimize kurslara gönderiyoruz. Bunların hepsini filtre, zekat ve kurban derisi toplamada elde ettiğimiz gelirler ile yapıyoruz” diye konuştu.

 (VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler