131019098
16 Ocak 2021, Cumartesi

ÖĞRENCİLER ATATÜRK İÇİN KOŞTU

28 Aralık 2019, Cumartesi 07:04

     


Aliağa’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Atatürk Yol Koşusu’ bu yıl da nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Okullar arasında en fazla derece elde eden Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koşuya damga vurdu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin anısına organize edilen ‘Atatürk Yol Koşusu’ Aliağalı öğrenciler arasında büyük bir rekabet yaşattı. Takım ve bireysel dallarda yarışan öğrenciler birinci olabilmek için kıyasıya bir mücadele verdi. Aliağa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen yarışmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Ortaokul ve lise öğrencilerinin yer aldığı yarışma 800 metre genç kızlar, 1200 metre yıldız kızlar, 1200 metre genç erkekler ve 1500 metre yıldız erkekler kategorisinde yapıldı. Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler için kupa ve ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Aliağa Belediye Temsilcisi Mehmedali Özkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Ataman ile şube müdürlerinin elinden aldı. Sportif alandaki başarının akademik başarıya da olumlu yansıdığını belirten Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, okullar arası gerçekleştirilen spor etkinliklerinin artarak devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

Ortaokul Erkek Takımı

1.Fatih Ortaokulu, 2.Şehit Sebahattin Karakaplan Ortaokulu, 3.Şehit Çavuş Bülent Kula Ortaokulu

Ortaokul Kız Takımı

1.Aliağa Ortaokulu, 2. Şehit Sebahattin Karakaplan Ortaokulu, 3.Şehit Murat Coşkun Ortaokulu

Lise Erkek Takımı

1. Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 2.Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3.Alp Oğuz Anadolu Lisesi

Lise Kız Takımı

1. Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Alp Oğuz Anadolu Lisesi, 3.TED Aliağa Koleji

Ortaokul Erkekler Bireysel (1200 metre)

1.Yunus Emre Kahya (Petrokimya Ortaokulu), 2.Muhammed Halil (Aliağa Ortaokulu) 3.Kaan Adar (Şehit Murat Coşkun Ortaokulu)

Ortaokul Kızlar Bireysel (800 metre)

1.İlay Ekinci (Aliağa Ortaokulu), 2.Nehir Karataş (Şehit Sebahattin Karakaplan Ortaokulu), 3.Kübra Acet (Aliağa Ortaokulu)

Lise Erkekler Bireysel (1500 metre)

1.Berkan Ben (Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi), 2.Abdullah İşleyen (Heydar Aliyev Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi), 3.Sefa Koçak (Alp Oğuz Anadolu Lisesi)

Lise Kızlar Bireysel (1200 metre)

1.Sinem Türk (Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 2.Sümeyye Öztürk (Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 3.Nehir Demircan (TED Aliağa Koleji)

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler