16 Ocak 2019, Çarşamba

BAŞPEHLİVANLAR HELVACI’DA ER MEYDANINA ÇIKACAK

20 Nisan 2018, Cuma 06:54

     


‘15. Helvacı Er Meydanı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ 22 Nisan Pazar günü Aliağa Helvacı Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Organizasyonda Türkiye’nin dört bir yanından gelen 700 pehlivan er meydanına inerek kıspet giyecek.

Aliağa Belediyesi ile Helvacı Spor Kulübü işbirliğinde düzenlenecek olan ‘15. Helvacı Er Meydanı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 66 başpehlivan ve 70 başaltı pehlivanı şampiyonluk için mücadele edecek. Türkiye’nin önde gelen pehlivanlarının yer alacağı güreş şöleninde, 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin şampiyonu İsmail Balaban ve finaldeki rakibi Orhan Okulu’nun yanı sıra; Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz, Hamza Köseoğlu, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Faruk Akkoyun, Abdullah Güngör, Serhat Balcı, Süleyman Aykırı gibi isimler de yer alacak.

Aliağa Helvacı Futbol Sahasında düzenlenecek yağlı güreşler 22 Nisan Pazar günü saat 10.00’da başlayacak. Müsabakalar; Minik 1, Minik 2, Teşvik 1, Teşvik 2, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük, Deste Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük ve Büyük Orta kategorilerinden oluşacak. Kendi kategorilerinde ilk 4’te yer almayı başaran pehlivanlar madalya ile ödüllendirilecek.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler