25 Mayıs 2019, Cumartesi

İYİ PARTİ KURUCULARI KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ

13 Kasım 2018, Salı 06:49

     


İzmir İYİ Parti kurucuları Kemalpaşa Kazak vadisi, Kımız çiftliğinde ki kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya katılan Kurucu il başkanı ve görevlerinden istifa eden İlçe Başkanları ve yöneticileri katıldı.

Büyük bir katılımın olduğu kahvaltıya, İzmir İYİ Parti kurucu il başkanı Yıldırım Ulupınar, kurucu il yöneticileri, kurucu ilçe başkanları; Kürşad Cebeci, Murat Karacan, Hüsnü Teoman, Yücel Karaşan, Muzaffer Tınaztepe, Hasan Kavak, Fikret Aktaş, Hasan Akbıyık, Muhsin Pulcu, Galip Çukurlu, Şerif Aslankan, Özgür Doğan ve Yöneticileri ile Gençlik Kolları Kurucu İl Başkanı Doğukan Demirel ve Yönetimleri katıldı.

Siyaset hayatımızda Örneğine pek rastlanmayan birlik ve beraberlik görüntüsünün verildiği kahvaltıya yoğun ilgi olması da gözlerden kaçmadı. Türk tarihi motifleriyle bezeli Kemalpaşa kımız çiftliğinde bir araya gelen İYİ parti İzmir kurucularının kurduğu bu aile bağı siyaset gündemine farklı bir soluk kazandıracağa benziyor.

Kahvaltıya katılanlar amaçlarının partilerini iktidar yapmak olduğunu dile getirirken, amaçlarının İyi Partinin küçülmesi değil büyüyerek yoluna devam etmesi ve ilk genel seçimlerde iktidar olmasını sağlayacak yönetimlerin oluşturulması ortak düşüncemiz.

Genel merkez teşkilat işleri başkanlığının İzmir il Başkanlığına yapmış olduğu atamanın örgütün istediği bir atama olmadığı ve örgütün görüş ve önerilerinin alınmadığı bu atama ile ilgili fikir birliğine varılmadığı zoraki bir atama olduğu konuşuldu. İzmir'de iyi işler yapan İyi parti varken ona zarar vereceğine inandıkları için çok rahatsız olduklarını bu güne kadar yapılan mücadelenin, emeğin boşa gitmesini istemedikleri için bu yanlıştan dönülmesini istiyorlar.

Kahvaltıya katılan eski yöneticiler partilerinden istifa etmediklerini İl Başkanlığına yapılan atamanın yanlış olduğunu düşündükleri için görevlerinden istifa ettiklerini söylüyorlar. Genel Başkan Meral Akşener'in Yerel seçimlere az bir süre kala kurucu teşkilatların hassasiyetlerini dikkate almadan bu atamanın yapılması kararının ne kadar doğru olduğunu alınan bu kararın yeniden gözden geçirileceğine ve alınan bu kararın düzeltileceğine inandıklarını belirtiler.

Amaçlarının partilerine zarar vermek değil aksine iktidar olabilmesini istedikleri için tabanda karşılığı olan güçlü yönetimlerin oluşturulmasının doğru olacağını söylüyorlar.

İyi Partinin kuruluş felsefesinin Merkezde bir parti olmak sağ sol demeden her kesimden kişileri partiye kazandırmak, Atatürk’ün çizdiği yoldan gidecek olan kişileri partimiz çatısı altına toplamak hedefi ile yola çıktıklarını ve bu yoldan sapmadan ilerlemenin başarıyı getireceğini söylüyorlar.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler