131019098
28 Ocak 2021, Perşembe

AK PARTİ’DEN CHP’YE GEÇTİLER

19 Temmuz 2019, Cuma 06:07

     


AK Parti Menemen Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve yönetiminden toplamda 9 kişi CHP Menemen İlçe örgütüne geçiş yaptı.

AK Parti Menemen Gençlik Kolları Başkanı Haldun Çakmak ve yönetim kurulundan toplamda 9 kişi istifa ederek CHP’ye katıldı. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, CHP Menemen İlçe Başkanı Serdar Değirmenci ve parti örgütünün katıldığı toplantı ilçe başkanlığında gerçekleşti.

“CHP otel odalarında kurulmuş bir parti değil”

CHP Menemen İlçe Başkanı Değirmenci, kökleri en derine inen dünyaya örnek siyasal partinin CHP olduğunu vurgulayarak, “Birçok parti şaşalı yıllar yaşamıştır ama sonradan yıkılıp gitmiştir. Ancak CHP hala dimdik ayaktadır. Otel odalarında kurulmuş bir parti değildir, İstiklal Savaşı’ndan çıkmıştır. Devlet ve demokrasiyi kuran partidir. Cumhuriyet ilan eden partidir. Çok partili hayata geçişi sağlayan partidir. Türkiye’nin geçmişinde CHP vardır, geleceğinde de her zaman olacaktır. Son yerel seçimler göstermiştir ki, Türkiye’nin büyükşehirlerin kazanmıştır. Hayal gibi gözüken şehirler, AK Parti’den tek tek alındı. Bundan sonraki hedef başkanlık sistemine hayır demek olacaktır. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için çalışacağız. Bunun önemi kavranmıştır. Bunu gören AK Partili arkadaşlarımız Menemen’de bizimle olmak için başvurmuşlardır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra bize güç katacaklarına inanıyorum. Hepsine CHP üyesi olarak başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

“Kutuplaştırıcı söylemlerden dolayı istifa ettim”

AK Parti’de ki görevinden istifa ederek CHP’ye geçen Haldun Çakmak ise, “Partimdeki antidemokratik uygulamalardan, toplumun ciddi bir kesiminin ötekileştirildiği, fikir ve görüşlerinin dikkate alınmadığı, toplumu kutuplaştırıcı söylemlerden dolayı istifa ettim. Menemen’e yeni soluk getiren, toplumu ortak paydada buluşturmuş olan ve ülkemizin toplumsal barışına ön ayak olan Menemen Belediye Başkanı Sayın Serdar Aksoy’un sağlıklı tutumlarından kaynaklı almış olduğumuz karar gereği CHP’ye katıldığımızı beyan ederiz” şeklinde ifadelerde bulundu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler