17 Temmuz 2018, Salı

ALİAĞA’NIN ESKİ FUTBOLCULARI SAHAYA İNDİ

9 Ağustos 2017, Çarşamba 06:51

     


Aliağaspor’da oynamış ve gösterdikleri performanslar ile profesyonel liglerde forma giyme başarısı göstermiş Aliağa’nın yaşayan efsane futbolcuları, Aliağa’da düzenlenen futbol şöleninde bir araya geldi.

Aliağaspor FK’nın taraftar grubu Yeniçeriler tarafından düzenlenen futbol şölenine Aliağa’nın eski futbolcularından; Tuncay Erkul, Serkan Ençetin, Fatih Şarul, Serkan Sevinç, Özgün Orhan, Hakan Turan, Burak Akyıldız, Savaş Dağdeviren, Bilal Özkurt, Oğuz Şenavlar, Polat Çetin, Uğur Uzun, Veli Şirin, Tolga Çelik, Zeki Uyar, Kemal Karagözoğlu, Uğur Eren, Sezgin Dursun, Fehmi Balıkçı, Tolga Yalansız, Birkan Tural, İlker Gökçek, Nadir Arıkan, Alper Peker ve Hüseyin Gültekin katıldı. Eski futbolcular ilk olarak Aliağa Belediyesi Enka Spor Tesisleri’ni ve Yeniçeriler Taraftar Grubu’nun dernek binası ile yapımı devam etmekte olan tesislerini ziyaret etti. Eski futbolcular ardından Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ı makamında ziyaret etti.

ACAR, “VÜCUDUMU TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIM”

Eski futbolcuları makamında ağırlayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar,“Aliağa’da hedeflerimizi he zaman yüksek tutmalıyız. Çünkü Aliağamızın potansiyeli buna müsait. Avrupa’nın en özel yatırımlarının yapıldığı, sanayi alanında ciddi bir işlem hacmin olduğu bu ilçede sadece sanayi alanında gelişerek bir yere varamayız. Aliağa’yı taçlandıracak, marka bir kent haline getirecek iki saç ayağını daha tamamlamamız gerekiyor. Bunlardan birisi kültür sanat, diğeri de eğitim ve spordur. Aliağa Futbol Kulübünün üst liglere çıkması için, Aliağa’nın sportif anlamda başarılar kazanması için sadece elimi değil vücudumu taşın altına koymaya hazırım.” dedi.

EFSANELERDEN GÖSTERİ MAÇI

Eski futbolcular, yapılan ziyaretlerin ardından gösteri maçı için Aliağa İlçe Stadında yeşil sahaya çıktı. Efsanelerin kendi aralarında sarı ve siyah forma ile yaptığı karşılaşmada Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da forma giydi. Sarı formalı takımın forvet hattında görev yapan Başkan Serkan Acar, sarı takımın 4-2 kazandığı maçta takımının ikinci golünü kaydetti. Gün boyu süren etkinliğin son durağı Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri oldu. Burada düzenlenen akşam yemeğinde bir araya gelen eski futbolcular birbirleriyle bol bol sohbet etme imkanı buldu. Müzik dinletisinin de gerçekleştirildiği gece; eski futbolcular ile Başkan Serkan Acar’ın, etkinlik anısına Aliağa FK formasını imzalaması ile sona erdi.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 
Son Eklenen Haberler