20 Haziran 2018, Çarşamba

DİKİLİ’DE EĞİTİME DEV DESTEK

12 Haziran 2017, Pazartesi 06:20

     


Dikili Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için gerçekleştirdiği çalışmalarda sonuca gitmeye devam ediyor.

Dikili Belediyesi, kent genelinde öğrenim gören öğrencilerin eğitim ve öğretim yaşamlarındaki başarıların artmasına katkı sunmak ve daha iyi şartlarda eğitimlerini sürdürmelerine olanak sağlamak için hayata geçirdiği ‘Eğitimde Hizmet Eşitliği Projesi’ kapsamında kentin önemli eğitim yuvalarından Şehit Cengiz Topel İlkokulu ile Ortaokulu tepeden tırnağa yenilendi. Başkan Tosun, “Kentimizin eğitimdeki başarı katsayısının yükselmesi ve çocuklarımızın en üst seviyede fiziki şartlarda eğitim alması için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda sonuca gitmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Deliktaş'ta İki Okul Tepeden Tırnağa Yenilendi

Dikili Belediyesi, başlattığı ‘Eğitimde Hizmet Eşitliği Projesi’ çerçevesinde ilçe sınırlarında yer alan okul binalarını tepeden tırnağa yenileyerek, okul bahçelerinde çevre düzenlemesi yapmaya devam ediyor. Son olarak Deliktaş Mahallesi’nde yer alan Şehit Cengiz Topel İlkokulu ile Şehit Cengiz Topel Ortaokulu’na çıkarma yapan ekipler fiziki ihtiyaçlara neşter vurarak, her iki okulu da adeta baştan aşağı yeniledi. Hummalı bir şekilde gerçekleştirilen çalışmalarda 6 dersliği bulunan, 126 öğrencinin eğitim gördüğü, 7 öğretmen ve 2 idarecinin görev yaptığı Deliktaş Şehit Cengiz Topel İlkokulu ile 5 dersliği, 1 laboratuvarı bulunan, 72 öğrencinin eğitim gördüğü, 7 öğretmen ve 2 idarecinin görev yaptığı Deliktaş Şehit Cengiz Topel Ortaokulu’nun bahçe düzenlemeleriyle birlikte iç ve dış cephelerinin kapsamlı bakım, onarım, boya işleri gerçekleştirildi.

Yeni Tören Alanı

Dikili Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin okul binalarında gerçekleştirdiği fiziki iyileştirmenin ardından, aynı alan içerisinde yer alan ortaokul ile ilkokulun bölümlerinin giriş kapılarını yenilerek, 6.5 metre uzunluğunda 1.5 metre yüksekliğinde güvenliği üst seviyede sürgülü demir kapıların takıldı. Çalışma kapsamında, okul bahçesine yeşil alan düzenlemesi yapılarak, 300 m2’lik alanda kilit parke taşı, 600 m2’lik alanda da karo ve fayans döşenerek bahçe zeminindeki olumsuzlar giderildi. Okul yerleşkesinin çevresine de 450 m2 granit zar taşı döşenerek, okula giriş çıkışlar daha kolay ve güvenli hale getirildi. Tören alanında da yenileme çalışması gerçekleştiren ekipler, eski tören alanı da tamamen elden geçirerek, öğrenci ve öğretmenlerin rahatlıkla kullanabileceği törenlere ve etkinliklere elverişli bir alan oluşturdu. Atatürk büstünün ve kaidesinin yenilendiği çalışmalar, bayrak direğinin de yenisi ile değiştirilerek güzel bir görünüme kavuşturulmasıyla tamamlandı. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler