20 Haziran 2018, Çarşamba

EGİKAD’DAN İHRACAT ATAĞI

26 Nisan 2017, Çarşamba 06:13

     


Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), Türkiye’nin Orta Doğu ile ticari ilişkilerini geliştir-mek için atağa geçti.EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros liderliğindeki EGİKAD heyeti, İzmir Konsolosluk Erkanı Başkanı ve Ürdün Haşimi Krallığı İzmir Fahri Konsolosu Ömer Kaplan’ı makamında ziyaret etti.

“Orta Doğu ile ticaret gelişmeli”

Ülke ve dünya gündemindeki güncel olayların ve ekonomik gelişmelerin değerlendirildiği ziyarette Orta Doğu ülkeleriyle daha yakın ticari ilişkiler geliştirme çağrısı yapan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros, “Bugün Türkiye ithalat ve ihracatının çok büyük bir bölümünü Avrupa Birliği üyesi ülkelerle yapıyor. Bu durum yaşanan siyasi krizlerin ciddi ekonomik sonuçlara yol açmasına sebep olabilir. Özellikle ihracat konusunda AB pazarına takılı kalmadan alternatiflerimizi artırmamız lazım. Kültürel yakınlığımız da olan Orta Doğu coğrafyası, bu konuda büyük bir potansiyel barındırıyor. İş dünyası olarak Orta Doğu ile ticaret hacmimizi genişletmeliyiz” dedi.

İlk durak Ürdün

EGİKAD heyetinin ziyaretinin kendisini çok memnun ettiğini belirten İzmir Konsolosluk Erkanı Başkanı ve Ürdün Haşimi Krallığı İzmir Fahri Konsolosu Ömer Kaplan ise, “EGİKAD, hem ticari hem de sosyal konularda ciddi çalışmaları olan bir dernek. Böyle bir derneğin yüzlerce yıl birlikte yaşadığımız Orta Doğu halklarıyla ticari ilişkiler geliştirmek için girişimlerde bulunması sevindirici. Biz de bu konuda kendilerine elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu. Toplantının sonunda Orta Doğu ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi için ilk durağın Ürdün olmasını kararlaştırılırken, bu konuda atılabilecek adımlar konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler