16 Aralık 2018, Pazar

BENZİNLİK İHALESİNE SON DAKİKA İPTALİ

1 Aralık 2017, Cuma 07:16

     


Aliağa Belediyesi’nin, belediyeye ait akaryakıt istasyonunun intifa hakkının 5 yıl süre ile başka bir firmaya verilmesi için çıktığı ihale iptal edildi.

Aliağa Belediyesi tarafından yayınlanan ihale ilanında yıllık muhammen bedeli 180 bin TL ve geçici teminat bedeli 27 bin TL olarak belirlenen benzin istasyonu için, dün saat 14.10’da Aliağa Belediyesi Hizmet Binası’nda bulunan Encümen Toplantı Salonu’nda firmalar ihaleye katılmak üzere toplandı.

İhaleye katılmak üzere gelen 30 kadar firma temsilcisi evrak kontrolü yapılmak üzere salona alındı. Yaklaşık on dakika sonra, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 1/5000’lik imar planında söz konusu yer benzinlik olarak görünmediği için GSM değişikliğinde sıkıntı doğacağı gerekçesi ile, ihaleye çıkarılan benzinliğin belediye hizmet alanı olarak kullanılacağı bildirilerek ihale iptal edildi.

İhaleye katılmak üzere salonda bulunan firmalar duruma tepki göstererek “biz ihale dökümanı satın aldık, dosyayı tamamlamak üzere bir sürü evrak hazırladık geldik. Bazılarımız şehir dışından sırf ihale için hazırlandık, işimizi gücümüzü bırakıp buraya geldik. Aliağa Belediyesi bu durumu bilmiyor muydu ki son dakikada böyle bir gerekçeyle ihaleyi iptal ediyorlar? Daha öncesinden bilinmiyorsa, bu belediyenin ayıbıdır.” şeklinde konuştular.

İhaleye katılmak için ödenen nakit teminatların iadesi için ihaleye katılan firmalardan Aliağa Belediyesi’ne dilekçe ile başvurmaları istenirken, para iadesi için kesin bir tarih verilmediği öğrenildi.

(BÜLENT PINARBAŞI)  
Son Eklenen Haberler