26 Mart 2019, Salı

ASİD-MUHTARLAR DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ

14 Haziran 2018, Perşembe 06:44

     


Aliağa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ASİD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Devran ve Aliağa Muhtarlar Derneği’nin yeni Başkanı Sevil Köse’yi ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Bayramda Aliağalı çocuklara birlikte ellerini uzatmaya karar veren Köse ve Devran; iki derneğin de önümüzdeki süreçte ortak projeler hayata geçireceğinin sinyallerini verdi.

Geçtiğimiz günlerde Dernek Başkanlığı’na seçilen Kazım Dirik Mahallesi Muhtarı Sevil Köse ile ilçenin sorunlarını da paylaşan Başkan Devran; ASİD olarak sivil toplum gücünün ve yerel idarenin en önemli ayağı olan muhtarlıkların önemine değinerek; bayram ve çocuklar için başlayan bu dayanışmanın artarak süreceğini söyledi. Muhtarlar Derneği Başkanı Sevil Köse ise; Aliağa’nın iş dünyası, muhtarları ve yerel tüm unsurları ile bir bütün olduğunu vurguladı.

Hayatın her alanında…

Sevil Köse’nin aktif bir muhtar olarak Dernek Başkanlığı’nda da başarılı olacağına inandığını belirten ASİD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Devran; “ASİD olarak güçlenerek yolumuza devam ederken, sivil toplum dayanışmasını esas alıyoruz. Sayın Köse doğru bir tespit yaptı. Bir yaşam alanı, tüm unsurları ile bir bütündür. Aliağa iş insanı, halkı, sanayicisi, muhtarı tüm dinamikleri ile bir bütündür ve dayanışma kültürünü yerleştirerek ilçenin kalkınmasına birlikte katkı koymalıdır. Biz de ASİD olarak, ilçemizin her türlü hassasiyetini kendileri ile işbirliği içinde ele almayı ve sorunların çözümüne katkı koymayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Aliağalı ve İzmirli hemşerileri başta olmak üzere, tüm İslam aleminin bayramını kutlayan Devran; böyle günlerde başta çocuklar olmak üzere, herkesin kenetlenerek birlikte mutlu olmasının önemine değinerek; “ Sevil Muhtarımız ve dernekleri aracılığı ile çocuklarımıza ulaşmış olmanın mutluluğunu da bizler yaşıyoruz. Ülkemiz gerçekten olağanüstü bir süreçten geçiyor. Sosyal ve ekonomik sorunlar her yerde olduğu gibi ilçemizin de gündemi. Ama köklü çözümler üretmeye ihtiyacımız var.” dedi.

Duyarlı bir sivil toplum gücü…

ASİD yönetiminin duyarlılığı için teşekkür eden Sevil Köse ise; muhtarlığın sıradan bir sorumluluk olmadığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Bizler; bir yerleşim alanının insana dair tüm soru ve sorunları ile doğrudan muhatap olan bir iş yapıyoruz. Sorumluluğumuz büyük. Halkımız, ilk olarak bize ulaşıyor, bizlerden çözüm bekliyor. Aliağa’da 30 mahalle ve dolayısı ile 30 muhtarlığız. İlçemizin sorunlarının çözümü için, halkımızın beklentilerine karşılık verebilmek için sivil toplum gücünün dayanışması gerçekten önemli. Bunu önemsiyorum ve ASİD’e de bu işbirliği için teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Köse de herkesin bayramını kutlayarak; çocukları mutlu etmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. (HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler