26 Mayıs 2019, Pazar

HAVALAR SOĞUYACAK

14 Kasım 2018, Çarşamba 06:03

     


Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Ege ve Kuzey Ege bölgesinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir ölçüde düşeceği konusunda uyarıda bulundu.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden soğuk hava uyarısı geldi. Meteoroloji’den elde edinilen bilgilere göre Aliağa ve çevresi, Karadeniz Bölgesi üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. Özellikle 14 Kasım Çarşamba (bugün) gününden itibaren de hava sıcaklığı önemli derecede düşecek.

Don olayı ve buzlanmalara karşı dikkat

Yapılan son değerlendirmede Aliağa’da hava sıcaklığı 5 dereceye kadar düşecek. Sıcaklığın ise en yüksek 17 derece olması bekleniyor. Rüzgâr kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, zamanla orta kuvvette, kıyı kesimlerde de zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa) esecek. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, başta tarımsal üretimle uğraşan vatandaşlar olmak üzere ilgililerin ani sıcaklık düşmesinin oluşturabileceği don olayı ve buzlanmalara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği uyarısını da yaptı.

Aliağa’da dört günlük hava tahmini

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü verilerine göre Aliağa’da dört günlük hava tahmini şöyle;

14 Kasım Çarşamba: Hava parçalı bulutlu, en yüksek 17, en düşük 9 derece

15 Kasım Perşembe: Hava çok bulutlu, en yüksek 17, en düşük 8 derece

16 Kasım Cuma: Hava çok bulutlu, en yüksek 14, en düşük 6 derece

17 Kasım Cumartesi: Hava çok bulutlu, en yüksek en yüksek 16, en düşük 5 derece

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler