21 Nisan 2019, Pazar

ALİAĞA’DA KUR’AN ZİYAFETİ

16 Nisan 2018, Pazartesi 06:15

     


Hz. Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen ‘Miraç Kandili’ gecesi Aliağa Belediyesi tarafından hazırlanan özel bir programla idrak edildi. Kur’an-ı Kerim’den surelerin okunduğu, duaların edildiği ve ilahilerin söylendiği programa yoğun katılım oldu.

Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Miraç Kandili’ özel programında; Dünya Ezbere Kur’an-ı Kerim Okuma Birincisi Eğitimci Yazar Hafız Selman Okumuş, Dünya Ezbere Kur’an Okuma Birincisi Muhammed Said Tusi, Dünya Kur’an Okuma Birincileri Faruk Şahin, Muharrem Şahin, İlahileriyle ünlü Abdurrahman Önül yer aldı. Programa konuk olan hafızlar katılımcılar unutamayacakları bir Kur’ân ve dua gecesi yaşattı.

Yoğun katılım oldu

Yaklaşık üç saat süren programa Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Cumhuriyet Savcısı Adem Akgün, Aliağa Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ile birlikte binlerce Aliağalı katıldı. Enka Spor Salonu’nda gerçekleşen programda Belediye Başkanı Serkan Acar, katılımcıları kapıda karşıladı. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan Başkan Serkan Acar, konukların kandilini kutladı. Program öncesinde içinde gül lokumu, kandil simidi ve mevlit şekeri olan beş bin adet kandil paketi de program öncesinde vatandaşlara ikram edildi. ‘Miraç Kandili’ özel programı Dünya Kur’an Okuma Birincileri Faruk Şahin ile Muharrem Şahin’in Fetih Suresi ve Rahman Suresini okumalarıyla başladı. Ardından Hafız Selman Okumuş, gerçekleştirdiği dini sohbet ile katılımcıların kalp dünyasına hitap etti.

Miniklere büyük alkış

Hafız Okumuş tarafından sahneye çıkartılan sekiz yaşlarındaki Miray Ada Tanyel ve Ömer Faruk Akyar, okudukları sureler ile katılımcılardan büyük alkış aldı. Hafız Okumuş, programın bir bölümünde salondaki tüm çocukları sahneye davet etti. Çocuklarla sohbet eden Hafız Selman Okumuş, miniklere hediyeler verdi.

Duygu yüklü anlar yaşandı

Kur’an gecesi ilahileriyle ünlü Abdurrahman Önül’ün gerçekleştirdiği ilahi dinletisi ile devam etti. Abdurrahman Önül, okuduğu ilahilerle katılımcılara gecenin manevi huzurunu yaşatırken semazen ekibi de ilahilere eşlik etti. Katılımcılar, Abdurrahman Önül’ün söylediği ilahilerde zaman zaman duygu yüklü anlar yaşadı. ‘Miraç Kandili’ özel programına Dünya Ezbere Kur’an Okuma Birincisi Muhammed Said Tusi damga vurdu. Gerçekleştirdiği Kur’an-ı Kerim ziyafeti ile gönüllere hitap eden Tusi, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Yürekleri titreten sesiyle Kur′ân okuyan Tusi, gecenin sonunda dakikalarca alkışlandı. Yaklaşık üç saat süren ‘Miraç Kandili’ özel programı yapılan hatim dualarıyla son buldu.

(VOLKAN GÜNDÜZ) 







 
Son Eklenen Haberler