21 Nisan 2018, Cumartesi

MOTORİZE ZABITA EKİBİ GÖREVDE

1 Haziran 2017, Perşembe 06:49

     


Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan motorize zabıta ekibi göreve başladı. Yeni uygulamanın, zabıta ekiplerinin hareket kabiliyetini arttıracağı düşünülüyor.

Aliağa Belediyesi’nin ilçe genelinde yürütmekte olduğu zabıta hizmetlerinin daha seri ve hızlı bir şekilde yerine getirilmesi amacıyla oluşturduğu motorize zabıta ekibi görevine başladı. Motosiklet sürücü belgesi olan 4 zabıta memuru ve 250 cc lik 2 adet motosikletten oluşan ekip, genel zabıta hizmetlerinin yanı sıra özellikle seyyar satıcılara, dilencilere, vatandaşı rahatsız edici davranışlarda bulunan şahıslara, işgal ve çevreyi kirletme kabahatlerinde bulunanlara anında müdahale etmek için görev yapacak.

Teknik ve donanım yönünden güçlendirilen zabıta ekipleri, özellikle yaz aylarında çoğunlukla; Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı, Sahil Bandı, Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri ile Plajlar bölgesinde, zabıta hizmetlerinin etkin bir şekilde yerine getirilebilmesi maksadıyla, tatil günleri ve günün yoğun saatlerinde hizmet verecek. Yeni uygulamanın, Aliağa’da hızla artan nüfus yoğunluğuna karşılık zabıta ekiplerinin hareket kabiliyetini arttıracağı düşünülüyor.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler