23 Eylül 2018, Pazar

GEMİ SÖKÜMCÜLERE PAKİSTAN FIRSATI

5 Ekim 2017, Perşembe 06:40

     


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret eden Pakistanlı Bakan Khan, Aliağa'daki gemi sökümcülere ülkesinde ortak iş teklif etti. Başkan Kocaoğlu da, Çin ile bağlantısı güçlenen Pakistan'ın İzmirli gemi söküm işletmecileri için yeni bir fırsat olabileceğine dikkat çekti.

Pakistan Belucistan Hükümeti Planlama ve Kalkınma Bakanı Dr. Hamid Khan başkanlığında 9 kişilik Pakistan heyeti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Aliağa’daki gemi söküm tesislerini ziyaret ettiklerini belirten Bakan Dr. Hamid Khan, “Hepsi işlerinde çok iyi. Onlara Pakistan’da ortak iş yapmayı teklif ettik” şeklinde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Pakistan'ın İzmirli gemi söküm işletmecileri için yeni bir fırsat olabileceğine dikkat çekti. Başkan Kocaoğlu, Pakistan'da 'M4 Otobanı' olarak bilinen yatırımın tamamlanmasıyla Çin’in dünyayla bağlantı kurması, ticaret ve lojistik faaliyetlerin yürütülmesi ve bölgenin iş potansiyelinin artmasında büyük hız kazanılacağını da sözlerine ekledi. Pakistan'ın İzmir Fahri Konsolosu Cahit Yaşar Eren'in de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Kocaoğlu’na, Pakistan kültürünün geleneksel kıyafetleri arasında yer alan "dupatta" adlı şal hediye edildi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler