24 Ocak 2019, Perşembe

MECLİSTE ‘ZEYTİN DALI’ MESAJLARI

8 Şubat 2018, Perşembe 06:35

     


Aliağa Belediyesi Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye Başkanı Acar ve parti grup başkanları ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ ile ilgili mesajlar verdi.

Aliağa Belediyesi Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önergeler yer aldı. Bir önceki toplantıya ait meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başlayan Meclisin gündeminde yer alan 23 madde görüşüldü.

BAŞKAN ACAR, “HEPİMİZİN KALBİ SURİYE’DE”

Belediye Başkanı Serkan Acar, toplantı öncesi yaptığı açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'deki terör örgütü mensuplarına yönelik gerçekleştirdiği ‘Zeytin Dalı Harekâtı’ sırasında şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet diledi. Başkan Acar, “Aliağa’dayız ama hepimizin kalbi Suriye’de. Suriye’de terör örgütlerine karşı mücadele veren, bu mücadele esnasında hayatını kaybederek şehit düşen tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum. Yaralanarak gazi olan askerlerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Allah askerlerimizin ayağına taş değdirmesin.” dedi.

KAZIM ULAŞ, “HİÇBİR ÜLKENİN TOPRAĞINDA GÜZÜMÜZ YOK”

Başkan Acar’ın ardından söz alan Ak Parti Grup Başkanı Kazım Ulaş ise, “Hepimizin bildiği gibi 20 Ocak’tan bu yana Afrin Bölgesinde Zeytin Dalı Harekâtı Mehmetçiklerimiz ve Özgür Suriye Ordusu tarafından gerçekleştiriliyor. Zaman zaman Türkiye’nin burada ne işi var diyenler oluyor. Bunun bir insan hakları ihlali olduğu söyleniyor. Bunların hepsini geçiyorum. Sınırlarımızın güvenliğini sağlanması, milli güvenliğimizi tehdit eden terör yuvalarının dağıtılması ve buradaki masum insanların tekrar oralara teslim edilmesi için bu harekatın yapıldığı, gerek cumhurbaşkanımız, gerek başbakanımız ve bakanlarımız, gerekse Sayın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gündeme getiriliyor. Diğer muhalefet partileri de Ama’lı Fakat’lı cümlelerle de olsa bu harekata destek veriyor. Afrin’de zaman zaman göğsümüzü kabartan olaylar da oluyor. Bizim hiçbir ülkenin toprağında güzümüz yok. Askerlerimiz oraları terörden tamamen arındırdıktan sonra asıl sahipleri olan masum insanlara teslim edip ülkemize dönecektir. Burada maalesef şehitlerimiz ve gazilerimiz de var. Sınır bölgemize yakın illerde şehit olan vatandaşlarımız var. Ben bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. İnşallah bundan sonra şehit vermeyiz. Bu harekâtın sağı salim bitirilip askerlerimizin burnu kanamadan ülkemize dönmesini Allah’tan temenni ediyorum.” diye konuştu.

EROL GÜNGÖR, “İNŞALLAH HAREKÂT KISA SÜREDE SONUÇLANIR”

Ak Parti Grup Başkanı Kazım Ulaş’ın ardından söz alan CHP Grup Başkanı Erol Güngör de Zeytin Dalı Harekâtı hakkında açıklamada bulunarak, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin Bölgesinde gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah harekât başarıya ulaşır ve kısa sürede sonuçlanır, daha fazla şehidimiz olmadan askerlerimiz yurdumuza geri döner.” ifadelerini kullandı.

GÜNDEMDIŞI ÖNERGELER GÖRÜŞÜLDÜ

Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili konuşmaların ardından Başkanlıktan Gelen Önergeler görüşüldü. Başkanlıktan Gelen Önergeler ilgili komisyonlara havale edilirken Komisyondan gelen raporlar da oy birliği ile kabul edildi. Toplantının gündem dışı önergeler kısmında, Denetim Komisyonu tarafından, komisyonda görev yapan müfettişlerin görev sürelerinin uzatılması konusunda verilen önerge meclis tarafından oy birliği ile gündeme alınarak kabul edildi. Samurlu Mahallesi’nde yapılacak kadastral çalışmalar kapsamında görevlendirilmek üzere İzmir Valiliği tarafından bilirkişilik yapacak isimlerin belirlenmesi amacıyla gönderilen yazıya istinaden gündeme alınan madde oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

BOZKÖY’DEKİ TAŞINMAZ İÇİN TOPLANILACAK

Aliağa Belediyesi’nin Bozköy Mahallesi Ilıca Mevkii 212 parselde bulunan ve 21.891.489,45 TL değer biçilen taşınmazın üzerinde kaç TL icra bulunduğu ve 22 Şubat 2018 tarihinde satışa çıkarılacak olan arsanın belediye tarafından satın alınması, bu meblağın belediyede bulunmaması durumunda Aliağa Belediyesi’ne gerekli borçlanma yetkisinin verilmesi hususunda meclis üyeleri tarafından gündem dışı önerge verildi. Gündem dışı önerge konunun görüşülmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Komisyon raporunun mecliste görüşülmesi için Şubat ayı ikinci birleşiminin bugün saat 18.00’de yapılmasına karar verildi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler