17 Ağustos 2018, Cuma

AYKUT ‘SES’ GETİRİYOR

11 Haziran 2018, Pazartesi 06:40

     


Önce Aliağa radyoları ardından da TRT Kent Radyo’da gerçekleştirdiği programlar ile adını geniş kitlelere duyuran Aykut Bayındır, şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Konuşan Ağaçlar Projesi’nde seslendirmen olarak yer alıyor. 10 parmağında 10 marifet olan Bayındır, aynı zamanda Türkiye Basketbol Federasyonu’na bağlı sunucular arasına da girdi.

Aliağa’nın tanınmış radyocu ve seslendirmenlerinden Aykut Bayındır, içinde yer aldığı projelerle her geçen gün adını daha geniş kitlelere duyurmaya ve ününü arttırmaya devam ediyor. Aliağa radyolarında sunduğu programlar büyük ilgi gören, ardından da TRT Kent Radyo’da yaptığı programlarla adından söz ettiren Bayındır, gün geçtikçe daha büyük projelerin içerisinde aktif bir şekilde yer alıyor.

Konuşan Ağaçlar’a sesiyle hayat veriyor

Aykut Bayındır, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Konuşan Ağaçlar Projesi’nin erkek seslendirmeni. Konuşan Ağaçlar Projesi, İstanbul genelindeki yeşil alan, koru ve parklardaki ağaç türlerinin tanınması ve korunmasına yardımcı olmak amacıyla hayata geçirildi. Söz konusu projeye, http://www.konusanagac.com sitesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı'nın ücretsiz hizmeti Konuşan Ağaçlar mobil uygulaması üzerinden erişilebiliyor. Uygulamalarda İstanbul'daki ağaçların tür adları, fotoğrafları ve ağaçların özelliklerine ilişkin detaylı bilgi sunuluyor. İster her ağaç için özel olarak oluşturulan kare kod yardımıyla ister web sitesi aracılığıyla İstanbul'un ağaçlarına ilişkin detaylı bilgiye yazılı ve görsel olarak ulaşılabiliyor. Uygulama görme engelli vatandaşlar için de seslendirme özelliği taşıyor. Bu sayede, görme engelli vatandaşların da bilgiye herhangi bir engel olmadan erişmesi mümkün oluyor. Aykut Bayındır da sesiyle projeye hayat veriyor. Büyük ilgi gören projenin kapsamının önümüzdeki süreçte daha da genişletilmesi öngörülüyor.

TBF’nin sunucuları arasına seçildi

Aliağa’dan çıkarak radyo programı, seslendirme ve sunuculuk anlamında birçok başarılı işe imza atan Aykut Bayındır’ın yetenekleri bununla da sınırlı değil. Henüz 26 yaşında olmasına rağmen adını sektördekilerin hafızasına kazıyan Aykut Bayındır, aynı zamanda 3 yıldır basketbol karşılaşmalarında anonsörlük yapıyor. Bayındır’ın anonsörlükteki başarısı yakın zamanda gerçekleşen Türkiye Basketbol Ligi Play -Off final serisinde daha da parladı. Karşılaşmalarda yaptığı tribünleri coşturan anonslarla dikkatleri üzerine çeken Aykut Bayındır, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun sunucuları arasına seçildi.

Birçok başarılı projede yer almasının yanı sıra kısa kısa film dublajları da yapan ve bu alanda da ödülleri bulunan Aykut Bayındır’ın bundan sonraki hedefi ise TRT radyolarının en bilinen sesleri arasına girmek ve ulusal bazdaki yayınlarda sesi ve sunumuyla rol almak.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler