27 Mayıs 2019, Pazartesi

ALİAĞA’DAKİ JEOTERMAL SAHALARIN RUHSAT İHALESİ YAPILACAK

15 Kasım 2018, Perşembe 06:28

     


İzmir’de aralarında Aliağa’daki 2 ayrı arazinin de bulunduğu 22 adet jeotermal kaynak sahasında ruhsat ihalesi yapılacak. Aliağa’daki bir diğer jeotermal kaynak sahası için de işletme ruhsatı verilecek.

İzmir Valiliği, il sınırları içindeki 22 jeotermal kaynak sahası için arama ruhsatı; 3 jeotermal kaynak sahası için de işletme ruhsatı vermek üzere açık teklif usulüyle ihale düzenleyecek. İhaleler, 4 Aralık 2018 günü, İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu, Cumhuriyet Bulvarı, No: 38, K: 3, Konak- İzmir adresinde, saat 10.00’da başlayacak ve 5 dakika aralıklarla, her bir saha için ayrı ayrı yapılacak.

İhale evrakı, mesai saatleri içinde, İzmir Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Doğal kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü’nde ücretsiz görülebilecek ve bankaya yatırılacak olan 200 TL karşılığında aynı adresten temin edilebilecek. İsteklilerin tekliflerini en geç ihale günü, saat 09.30’a kadar İzmir Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Doğal kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü’ne teslim etmesi gerekiyor.

Ruhsatlandırılacak olan ihale konusu araziler arasında Aliağa’nın Çoraklar Köyündeki 3.996,72 hektar yüzölçümlü arazi de bulunuyor. Saat 10.10’da ihalesi gerçekleştirilecek olan Çoraklar’daki arazi için 180 bin TL muhammen bedel, 5 bin 400 TL de geçici teminat tutarı belirlendi. Çoraklar’daki ihalesi yapılacak olan arazinin yanı sıra ihalesi yapılacak olan araziler arasında mevkii belirtilmeyen 172,71 hektar bir jeotermal saha daha bulunuyor. Ayrıca işletme ruhsatı verilecek olan araziler arasında da Güzelhisar Mahallesi’ndeki 2.017,50 hektar yüzölçümlü bir arazi yer alıyor.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler