21 Nisan 2019, Pazar

KALP HASTALIKLARINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN PEDALLADILAR

17 Nisan 2018, Salı 06:16

     


Aliağa’da Kalp Sağlığı Haftası münasebetiyle ‘Kalbin İçin Pedalla’ etkinliği düzenlendi. Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve kalp-damar hastalıklarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte Belediye Başkanı Serkan Acar da katılımcılarla birlikte bisiklet sürdü.

Türkiye’de her yıl 12-18 Nisan arası Kalp Sağlığı Haftası olarak kutlanıyor. Kalp ve damar hastalıkları konusunda toplumu bilinçlendirmek ve sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırabilmek amacıyla yurdun birçok şehrinde eş zamanlı olarak bisiklet sürme etkinliği gerçekleştiriliyor. Etkinliğin Aliağa ayağı ise Bisikletliler Derneği Aliağa Temsilciliği tarafından organize edildi.

Bisikletli polisler de destek verdi

Kalp Sağlığı Haftası dolayısıyla farkındalık oluşturmak isteyen Aliağa Bisiklet Grubu ve katılımcılar Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek Atatürk Caddesi, İstiklal Caddesi, Hükümet Caddesi ve sahil şeridini kullanarak Ağapark Plaj ve Sosyal Tesisleri’ne kadar bisiklet sürdü. Renkli görüntülere sahne olan bisiklet turunda Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da grup üyeleri ile birlikte pedal çevirdi. Bisiklet sürüş etkinliğine Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bisikletli trafik polisleri de destek verdi.

“Bisiklet kullanımını sevdirmeye çalışıyoruz”

Kalp sağlığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Aliağa Bisiklet Kulübü Başkanı Samet Çetinkaya, “Derneğimiz Avrupa merkezli olup Türkiye ayağı İstanbul’da bulunuyor. Türkiye genelinde 50’ye yakın temsilciliğimiz var. Kalp haftası münasebetiyle güzel bir bisiklet sürüş etkinliği düzenledik. Polis haftasından dolayı Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğümüz de bizlere destek verdi. Bundan sonraki süreçte de hem Belediye Başkanımız Serkan Acar’ın hem de emniyet müdürlüğümüzün katkılarıyla birçok etkinlik düzenleyeceğiz. Mümkün olduğunca insanlara bisiklet kullanmayı sevdirmeye çalışıyoruz. Bisikletin de bir ulaşım aracı olduğunu sağlık açısından da önemli olduğunu vatandaşlarımıza anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

(VOLKAN GÜNDÜZ)  
Son Eklenen Haberler