25 Mayıs 2019, Cumartesi

KARDEŞ BELEDİYE RADOVİŞ’TEN ZİYARET

17 Kasım 2018, Cumartesi 06:04

     


Aliağa Belediyesi’nin Makedonya’daki kardeş belediyesi Radoviş’in belediye meclis başkanı ve meclis üyeleri Aliağa’yı ziyaret etti.

Ekonomik konularda çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak için Aliağa’ya gelen Radoviş Belediyesi Meclis Başkanı Kole Çarakçiev ve belediye meclis üyelerinden oluşan heyet Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ile de bir araya geldi. Aliağa’da özel bir restaurantta gerçekleşen buluşmaya Aliağa Belediye meclis üyeleri de katıldı.

Ekonomik iş birliği daveti

Sıcak karşılamadan ötürü Başkan Serkan Acar’a teşekkür eden Radoviş Belediyesi Meclis Başkanı Kole Çarakçiev, Aliağa ile sadece kültürel anlamda değil ticari ilişkilerde de adımlar atmak istediklerini söyledi. Çarakçiev, “Ekonomik konularda her iki belediye arasında iş birliği yapmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerden destek alacağımıza inanıyorum. Ekonomik iş birliğimizi üst seviyelere çıkarmamız için bu buluşma bizim için ilk adım olacak. Belediye olarak sizlere kapılarımız her zaman açık” diyerek Aliağa Belediyesi meclis üyelerini ve Aliağalı iş adamlarını Radoviş’e davet etti.

Acar: “Radoviş’in yanındayız”

Kardeş şehir anlaşmasının sadece kâğıt üzerinde kalmamasını istediklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “İş birliğimizin hem ticari hem de kültürel alanlarda üst seviyelere ulaşmasını istiyoruz. Bu anlamda yaptığınız ziyaret bizim için çok büyük bir önem arz ediyor. Bizim kardeşlik anlayışımızda artık Radoviş ’in ev sahibi biziz, Aliağa’nın da ev sahibi Radoviş’tir. Gerek Ticaret Odamızla gerekse sivil toplum kuruluşlarımızla Radoviş’in yanındayız. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, ülkelerine dönmeden önce Radoviş heyetini makamında da ağırladı. Misafirperverliğinden ötürü Aliağa Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan Radoviş Belediyesi Meclis Başkanı Kole Çarakçiev, ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri Başkan Serkan Acar’a takdim etti. Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler