16 Ocak 2019, Çarşamba

22.ULUSLARARASI BERGAMA ÇOCUK ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

19 Nisan 2018, Perşembe 07:09

     


Bergama Belediyesi’nin kesintisiz olarak 22’ncisini düzenleyeceği ‘Uluslararası Bergama Çocuk Şenliği’, bu yıl yine “Bütün Dünya Çocukları Kardeştir” sloganı ile yapılacak.

Bu yıl 22’incisi düzenlenecek olan ve her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birleştirilen Uluslararası Bergama Çocuk Şenliği için konuk ülke çocukları 19 Nisan Perşembe günü Bergama’ya gelecek. Şenlik 20 Nisan Cuma günü Bergama Endüstri Lisesi önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. Ardından ise Cumhuriyet Meydanı’nda çeşitli gösteriler yapılacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile devam edecek şenlik boyunca çeşitli aktiviteler gerçekleştirileceğini belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bütün Dünya Çocukları Kardeştir’ sloganıyla bu yıl 22’incisini düzenleyeceğimiz Uluslararası Bergama Çocuk Şenliği’ni, ulusal bayramlarımızın en anlamlısı olan ve ebedi önderimiz Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan ile birlikte daha büyük bir coşkuyla kutlayacağız. 22 yıldır gelenekselleştirdiğimiz bu şenliği ve nice 23 Nisanları bu topraklarda birlik içinde dostça ve kardeşçe kutlamaya devam edeceğiz. Tüm çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı bu büyük coşkuya bekliyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler