131019098
20 Mayıs 2022, Cuma

HORECA FAIR 16 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

29 Ocak 2022, Cumartesi 06:38

     


İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, 16-19 Şubat tarihlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak HORECA Fair Uluslararası 3. Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı’nın tanıtım toplantısına katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “fuarlar kenti İzmir” vizyonu doğrultusunda kentte düzenlenen fuar sayısı artmaya devam ediyor. 16-19 Şubat tarihlerinde GL Platform tarafından Fuar İzmir’de düzenlenecek HORECA Fair Uluslararası 3. Otel Ekipmanları, Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı’nın tanıtım toplantısı düzenlendi. İzmir Ticaret Odası’ndaki toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan, Türkiye Aşçılar Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Rahmi Yılmaz, İzmir Ticaret Odası üyeleri, sektör temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Özuslu: “Ekmeğimiz büyüyecek”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “Fuarlar bir kentin dünya ile entegrasyonunda en önemli fırsattır. 99 yıl önce İzmir İktisat Kongresi’nde Mustafa Kemal Atatürk İzmir için ‘Fuarlar şehri olmalıdır’ derken bu kentle ilgili bir vizyon ortaya koydu. Bugün Türkiye’de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi kaynaklarıyla yaptığı en büyük merkezlerinden biri olan Fuar İzmir’e sahibiz. 2022 yılında İzmir’de 31 fuar yapılacak. Bu pastayı büyütmek için uğraşıyoruz. Ne kadar çok fuar yapılırsa, kentimiz o kadar gelişecek ve ekmeğimiz o kadar büyüyecek. Herkesin gıptayla baktığı bir kenti birlikte yaratıyoruz” diye konuştu.

Başkan Soyer’e teşekkür

GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan ise sektörün ihtiyaç duyduğu her şeyin bu fuarda yer alacağını belirterek “Emekleri için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e teşekkür ederiz” dedi. Türkiye Aşçılar Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Rahmi Yılmaz da fuar ile İzmir’in çok renkli dört gün geçireceğini ifade etti.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler