131019098
12 Nisan 2021, Pazartesi

DEPREMZEDELERE 6 AY İSTİHDAM DESTEĞİ

9 Aralık 2020, Çarşamba 06:21

     


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ; Bayraklı, Bornova, Buca, Karşıyaka ve Çiğli kaymakamlıklarında 400 kişiye 6 ay süre ile istihdam sağlanacağını, depremden zarar gören vatandaşların bu alımlarda öncelenmesi yönünde bir karar alındığını açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'de Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 400 kişinin işe alınacağını ve bu konuda depremden etkilenenlerin öncelikli olacağını bildirdi. Hamza Dağ, yaptığı yazılı açıklamada, İzmir’de depremin yaşandığı andan itibaren depremzedelerin mağduriyet yaşamamaları için birçok önemli hizmet sunulduğunu, bu yöndeki çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

“Depremden etkilenen hemşehrilerimize desteklerimiz sürecek”

Dağ, şunları kaydetti: "İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü tarafından açılacak olan TYP ile Bayraklı, Bornova, Buca, Karşıyaka ve Çiğli kaymakamlıklarında 400 hemşehrimizin istihdamı sağlanacaktır. Bu noktada depremden zarar görmüş olan vatandaşlarımızın bu alımlarda öncelenmesi yönünde bir karar alınmıştır. Bu nedenle TYP’den yararlanmak için taşınması gereken şartların yanı sıra depremde evi yıkılmış, ağır hasarlı ya da orta hasarlı olan depremzede vatandaşlarımıza öncelik verilecek ve bu kapsamda 6 ay süre ile istihdam sağlanacaktır. Depremden olumsuz etkilenmiş İzmirli hemşehrilerimize verdiğimiz destekleri sürdüreceğiz."

(AA)  
Son Eklenen Haberler